Oferta edukacyjna Parku Sienno na październik

Oferta edukacyjna Parku Sienno na październik

Park Sienno zaprasza do zapoznania się z ofertą zajęć na październik.

  • Dzień z życia pszczelarza i pszczoły (zajęcia całoroczne) to jedyny w swoim rodzaju autorski program przybliżający ważne wiadomości z zakresu wiedzy o pszczelarstwie. W czasie zajęć zostanie przybliżona historia ula i zawodu pszczelarza. Dzieci bardzo szczegółowo zapoznają się z budową ula, poznają wszystkie oryginalne sprzęty, których pszczelarz używa w czasie swojej pracy i poznają ich funkcję. Poznają pszczołę i jej kuzynki… W kuchni rozłożą na części dary, które ludzie od wieków “kradną” pszczołom. Jak zawsze nie zabraknie poczęstunku i pamiątki, którą dzieci zrobią i zabiorą do domu. Program trwa ponad 3 godziny. Organizatorzy gwarantują, że dzieci zrozumieją, co znaczy przysłowie: ,,pracowity jak pszczółka”.

 

  • Beczułka pękata w kapustę bogata – kiszenie kapusty (25.10 – 1.12)

    Zajęcia odbywają się w zabytkowych ogrzewanych chatach. Uczestnicy zajęć zapoznają się ze starodawnymi metodami kiszenia kapusty. Oprócz tego dzieci samodzielnie ukiszą kapustę metodą dostosowaną do warunków dzisiejszej kuchni. Każdy z uczestników zabierze do domu próbkę naturalnie ukiszonej kapusty. Nie zabraknie czasu na spacer po zabytkowym parku, zbieranie kasztanów i podziwianie przyrody jesienią. Podczas przerwy na śniadanie unosić się będzie zapach ciasta i herbaty ziołowej serwowanej dla wzmocnienia wszystkich do dalszych zajęć. Każdy własnoręcznie zrobi pamiątkę z naturalnych surowców, które znajdzie w parku podczas spaceru.

Organizatorzy gwarantują dobrą zabawę i niezapomniane wrażania!

Kontakt: Krystyna Strońska tel. 602-242-014

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7021812