Oferta edukacyjna Domu Kultury “Modraczek” w Bydgoszczy na styczeń

Oferta edukacyjna Domu Kultury “Modraczek” w Bydgoszczy na styczeń

04.01.2018, czwartek, godz.18.00 wstęp wolny

„Indianie Ameryki Północnej. Historia i dzień dzisiejszy”

„Indianie znad wielkich Jezior”

Spotkanie poprowadzi: Adam Piekarski

 

12.01.2018, czwartek, godz. 18.00 wstęp wolny

Kawiarnia Literacka – gość: Bartłomiej Siwiec, nagradzany szachista; członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Napisał powieści pt.: Zbrodnia, miłość, przeznaczenie, 2010, Autodestrukcja, 2014; opowiadanie: Wpuszczony w maliny; sztuki teatralne: 64 pozycje w życiu szachisty, Skóry, Wyszła z domu, Anyżek; poezje: Instrukcja zabicia ptaka, Matka i róża. Ostatnio opublikował dwie kolejne książki, m.in. prozatorską Przypadek Pana Paradoksa. Jego szkice i recenzje ukazują się w „Toposie” i w „Bydgoskim Informatorze Kulturalnym”.

Nagrody i odznaczenia: wyróżnienie za sztukę „64 pozycje w życiu szachisty” w IV Ogólnopolskim Konkursie „Komediopisanie”. Półfinalista Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej w latach 2013 i 2014. W 2014 r. zdobył III nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie na Małą Formę Dramatyczną w Łodzi oraz został wyróżniony przez jury ogólnopolskiego konkursu pamięci Jerzego Himilsbacha za krótkie opowiadanie Wpuszczony w maliny. W 2016 r. jego dramat Anyżek otrzymał III nagrodę w konkursie im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie.

Spotkanie poprowadzi: W. Barbara Jendrzejewska

 

24.01.2018, środa, godz. 17.00 wstęp wolny

Magiczny Świat Literatury „Moliki”.

Spotkanie z książką dla dzieci. Tym razem dzieci usłyszą historię z książki pt. Żabek i ropuch.

Spotkanie poprowadzi: Anna Krajewska

 

25.01.2018, czwartek, godz.17.00 wstęp wolny

Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Występ dzieci z sekcji muzycznej i Bajkowej Rytmiki. Uczestnicy zajęć nauki gry na pianinie zaprezentują swoje osiągnięcia wszystkim gościom, a w szczególności Babciom i Dziadkom. Natomiast dzieci z „Bajkowej Rytmiki” dla wszystkich zaśpiewają i zatańczą. Zaprezentują się także zespoły działające przy naszym Domu Kultury FART i FART II z Akademii Ruchu Tercja. Zapraszamy.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164579

Skip to content