Oferta edukacyjna Domu Kultury “Modraczek” na marzec

Oferta edukacyjna Domu Kultury “Modraczek” na marzec

Dom Kultury Modraczek - logo

05.03.2020, czwartek, godz. 18.00, wstęp wolny

Indianie Ameryki Północnej. Historia i dzień dzisiejszy. „Wojny z Indianami w Nowej Anglii”. Spotkanie poprowadzi: dr Adam Piekarski

12.03.2020, czwartek, godz. 18.00, wstęp wolny

Kawiarnia Literacka – Uroczysta promocja czwartego almanachu zatytułowanego: „Chwile uchwycone…” w Kawiarni Literackiej w Modraczku, wydanego przy wsparciu finansowym Miasta Bydgoszczy.
Almanach zawiera utwory i teksty gości, którzy wystąpili od stycznia 2016 r. do grudnia 2019 r., i stanowi dokumentację kolejnych czterech lat działalności Kawiarni Literackiej na niwie kulturalnej miasta Bydgoszczy.
W programie spotkania koncert w wykonaniu Krystyny Stańko oraz wiersze w interpretacji Wandy Rzyskiej i Eugeniusza Rzyskiego. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa prac malarskich Anny Osińskiej.
Spotkanie poprowadzi: W. Barbara Jendrzejewska i Agnieszka Buzalska

14.03.2020, sobota, godz. 11.00-13.00, obowiązują zapisy

Rodzinny Wytwórnik Różności – „Kartki i stroiki świąteczne”. Zajęcia poprowadzi: Anna Krajewska

17.03.2020, wtorek, godz. 18.00, wstęp wolny

Spotkanie Stowarzyszenia Polskich Fotografów Ptaków i Przyrody z prelekcją i pokazem zdjęć członków Stowarzyszenia

18.03.2020, środa, godz. 16.00, Klub Inspektoratu Sił Zbrojnych, ul. Sułkowskiego 52

Spotkanie Klubu Seniora „Centrum” – spotkanie tematyczne

19.03.2020, czwartek, godz. 18.00, wstęp wolny

Spotkanie autorskie pt. “Czym jest sukces w fotografii przyrodniczej” – fotograf Marcin Woźniak z opowieścią o swoich sposobach na podglądanie Matki Natury.
Marcin Woźniak – fotograf i wnikliwy obserwator przyrody. Z wykształcenia technolog chemiczny pracujący w Wojskowych Zakładach Lotniczych Nr 2 S.A. w Bydgoszczy. Pochodzi z miejscowości Osięciny na Kujawach. Przygodę z fotografią zaczął od poznawania i podpatrywania zwyczajów zwierząt przy pomocy lornetki. To było jednak za mało i od około 9 lat uwiecznia na swoich zdjęciach to co często bywa ulotne. Laureat wielu ogólnopolskich konkursów fotograficznych. Swoje prace niejednokrotnie prezentował na wystawach w całym kraju.
Cały sekret polega na uchwyceniu Tego wyjątkowego światła, Tej wyjątkowej chwili, która tak na prawdę już nigdy może się nie powtórzyć. Właśnie to autor stara się zaprezentować na swoich zdjęciach. Żyjemy w otoczeniu Natury i często jej nie zauważamy, więc zatrzymajmy się choć na chwilę w tym pędzącym świecie, żeby zobaczyć to, co na co dzień mijamy, co nas otacza.

26.03.2020, czwartek, godz. 18.00, wstęp wolny

Kawiarnia filmowa – uwidacznia jeden z celów działalności naszej placówki, którego głównym celem jest wychowanie przez sztukę. Tym razem zapraszamy do zanurzenia się w świecie srebrnego ekranu sztuki filmowej. Co dzień obcujemy z filmem w różnej postaci. Kino popularne i to z zacięciem artystycznym jest syntezą różnych rodzajów sztuki służących do opowiadania historii.
Spotkanie poprowadzi: Julian Drob

11, 18, 25.03.2020, środy, godz. 11.00

Spotkania tematyczne Klubu Seniora „Modraczek”

Fot. Pixabay

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,852,500