Oferta edukacyjna Domu Kultury “Modraczek” na marzec

Oferta edukacyjna Domu Kultury “Modraczek” na marzec

Dom Kultury Modraczek - logo

07.03.2019, czwartek, godz. 18.00 wstęp wolny
Indianie Ameryki Północnej. Historia i dzień dzisiejszy
„Przegrane zwycięstwo. Bitwa nad Little Bighorn”. cz.IV. Ostateczna rozgrywka
Spotkanie poprowadzi: dr Adam Piekarski

 

09.03.2019, sobota, godz.11.00-13.00 obowiązują zapisy
Rodzinny Wytwórnik Różności – KARTKI WIELKANOCNE
Zajęcia poprowadzi: Anna Krajewska

 

14.03.2019, czwartek, godz. 18.00 wstęp wolny
Kawiarnia Literacka – gość: Jan Sabiniarz – architekt, malarz, poeta; zajmuje się fotografią, ekologią i konserwacją zabytków. Wydał 18 tomików poetyckich i 2 książki prozą poświęcone ochronie i kreowaniu pejzażu przyrodniczego i kulturowego. Publikował w prasie regionalnej i ogólnopolskiej oraz w radiu – telewizji oraz w podręcznikach szkolnych; poza granicami, tłumaczone na angielski, włoski, francuski, niemiecki. Laureat nagród i wyróżnień, m.in. dwukrotnie nagrodzony przez Fundację Kultury w Warszawie. Pieśniarz – wykonawca kilkudziesięciu własnych ballad i piosenek. Pracował jako asystent i wykładowca na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, konserwator zabytków w Chojnicach. Jest projektantem ponad 600 obiektów architektonicznych między innymi: kościołów, domów kultury, restauracji, hoteli, gospodarstw agroturystycznych, szkół, obiektów służby zdrowia oraz domów mieszkalnych na obszarze Polski i poza granicami. Prace malarskie wystawiał między innymi w Warszawie, Toruniu, Bydgoszczy, a także we Francji i Niemczech. W 2003 roku zaprojektowane przez Jana Sabiniarza gospodarstwo agroturystyczne „Gacanek” w Borach Tucholskich uzyskało puchar i nagrodę Ministra Środowiska. W 2004 roku otrzymał dyplom przyznany przez Ruch ”Piękniejsza Polska” pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za „tworzenie piękna, którym możemy poszczycić się przed światem”. W 2015 roku Jan Sabiniarz został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia zawodowe i działalność społeczną.
Spotkanie poprowadzi: W. Barbara Jendrzejewska

 

21.03.2019, czwartek, godz.17.00 wstęp wolny
JACEK LEBIODA – Wystawa fotografii przyrodniczej okolic miasta Bydgoszczy – „Natura 2000”
Jacek Lebioda.
Bydgoszczanin; od 48 lat fotografuje przede wszystkim ptaki i krajobraz. Na jego zdjęciach można podziwiać m.in. łabędzie krzykliwe i nieme, kormorany czarne, żurawie, gęsi gęgawy, rybitwy zwyczajne, czaple białe i siwe, brodźce śniade, rycyki, mewy śmieszki czy orły bieliki. Ukończył szkołę zawodową – uzyskał tytuł fotografa zawodowego, technikum chemiczne ze specjalnością technika foto-chemika, następnie studia administracyjne i politologiczne na WSP i studia podyplomowe na Akademii Bydgoskiej, Uniwersytecie Wrocławskim i Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego; uczestnik studiów doktorskich. Uprawiał kilka dyscyplin sportowych jak oszczep, kolarstwo, karate, kulturystykę, szermierkę, biegi w tym szybownictwo i paralotniarstwo; fotograf, przyrodnik i podróżnik; urzędnik nauczyciel.

„Wystawa moich prac to kilkanaście fotografii z całego arsenału uzbieranego przez lata, zapis chwil spędzonych wśród fauny i flory okolic miasta Bydgoszczy na łonie natury, przekazanie jej piękna i dostojności, wśród ptaków, trzcin, wody i słońca, a także rankiem o wschodzie w oparach mgły czy o zachodzie słońca. Staram się pokazać tak zwane zwykłe momenty w życiu, które bardzo często posiadają swoje ukryte znaczenie”.

Podczas wystawy wystąpi grupa BLUE SOUNDS
Zespół Blue Sounds powstał pod koniec lat dziewięćdziesiątych. W roku 2006 światło dzienne ujrzała debiutancka, stricte bluesowa płyta zespołu. „Tak naprawdę to wszystko z miłości”, która spotkała się z dużym uznaniem zarówno wśród szerokiej rzeszy słuchaczy, jak i krytyków muzycznych środowiska bluesowego i jazzowego.
Na przestrzeni lat ich muzyka mocno ewaluowała. Do repertuaru, który złożony jest z kompozycji własnych, zespół wnosi własne upodobania i fascynacje muzyczne. Dziś po długiej przerwie zespół sięga po świeże, bardziej nowoczesne brzmienie. Czuć w tym jednak jakąś małą nutkę tęsknoty za latami dziewięćdziesiątymi. Charakterystyczny głos i refleksyjne teksty wokalistki utwierdzają nas, że niewątpliwie wciąż mamy do czynienia z grupą Blue Sounds

 

28.03.2019, czwartek, godz. 18.00 wstęp wolny
Artystyczne spotkanie przy mikrofonie pt. „Wszystko dla Was piękne Panie…..”.
Inauguracja cyklu spotkań słowno-muzycznych dla duszy, ciała i dobrego nastroju. W programie wystąpią: Piotr Trella, Bogdan Ciesielski i młodzi bydgoscy artyści.
Spotkanie poprowadzi: Teresa Wądzińska

Fot. Pixabay

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7023757