Oferta dla szkół w Muzeum POLIN

Oferta dla szkół w Muzeum POLIN

Warsztaty edukacyjne i zwiedzanie wystawy stałej dla grup szkolnych w Muzeum POLIN w Warszawie
Semestr letni 2019

Dotykaj, doświadczaj, pytaj – odkrywaj z nami historię! Zachęcamy szkoły do skorzystania z oferty edukacyjnej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie na semestr letni 2019. Obudzimy w Was ciekawość i zainspirujemy do twórczej pracy. Pokażemy piękno różnorodności kultur, religii, tradycji, porozmawiamy o wyzwaniach współczesnego świata. Rezerwacja warsztatów i oprowadzania dla grup szkolnych po wystawie stałej ruszyła 1 stycznia.

Warsztaty edukacyjne dla szkół

Nadchodzący semestr szkolny będzie szczególny – w naszej ofercie znalazły się warsztaty edukacyjne na wystawie czasowej “W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości”, zaprojektowanej z myślą o najmłodszych. Nadal można skorzystać z naszej stałej oferty warsztatów edukacyjnych z zakresu historii i kultury Żydów polskich i edukacji obywatelskiej prowadzonych w nowoczesnym Centrum Edukacyjnym i na wystawie stałej, która jest multimedialną podróżą przez tysiąc lat polskiej historii. Rozwiązujemy interaktywne zadania oparte na nowoczesnych narzędziach i metodach łączących naukę z zabawą. Zajęcia dostosowane są do obowiązującej podstawy programowej, wieku i specyfiki grupy (pracujemy również z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnościami).

Czytaj więcej TUTAJ

Rezerwacja: rezerwacje@polin.pl

Zwiedzanie wystawy stałej dla grup szkolnych

Ruszyły zapisy na oprowadzanie po wystawie stałej „1000 lat historii Żydów polskich” dla szkół. Grupy szkolne mogą zwiedzać wystawę stałą naszego muzeum w tradycyjny sposób, słuchając opowieści przewodnika lub z wykorzystaniem kart pracy. W trakcie spaceru z kartami pracy opowiadanie przewodnika uzupełnione jest rozwiązywaniem specjalnie przygotowanych dla uczniów zadań. W zależności od wieku i profilu zainteresowań uczniów, oprowadzanie grup szkolnych może obejmować całość wystawy lub jej wybrane elementy. Może eksponować wątki historyczne lub związane z tradycją i kulturą żydowską. Proponujemy szeroki wybór tematów zwiedzania wystawy dostosowany do różnych poziomów nauczania (klasy 1-3 szkoły podstawowe, klasy 4-8 szkoły podstawowe, klasa 3 gimnazjum i szkoły ponadpodstawowe). Oprowadzanie jest zgodne z podstawą programową.

Szczegóły TUTAJ

Rezerwacja: grupy@polin.pl

Fot. główna: Magda Starowieyska – Muzeum POLIN

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6643203