Odlotowe półkolonie

Odlotowe półkolonie

Fundacja Caietanus     Aeroklub Włocławski

Aeroklub Włocławski i Fundacja Caietanus rozpoczynają nabór uczestników na letnie półkolonie na lotnisku w Kruszynie. Półkolonie będą się odbywały po trzy tygodniowe turnusy w lipcu i w sierpniu br.

Zachęcamy zainteresowanych do pobierania ze strony Fundacji i Aeroklubu formularzy zgłoszeniowych na półkolonie, które należy wypełnić, podpisać i odesłać na adres mailowy Aeroklubu lub na adres: fundacja@fundacjacaietanus.pl .

W czasie półkolonii planowane są zajęcia w obiektach na terenie należącym do Aeroklubu Włocławskiego, gdzie uczestnicy podczas zajęć modelarskich będą budować różne obiekty latające: mini samolociki, latawce, mini balony, modele kartonowe. Uczestnicy półkolonii będą podnosić wiedzę na temat pracy pilotów samolotów, szybowców i balonów. Poznawać zadania skoczków spadochronowych i budowę oraz zasady składania spadochronu. Poznają również historię lotniska, jego charakterystykę, zasady nawigacji i inne podniebne ciekawostki. W ramach półkolonii dzieci będą uczestniczyły w spotkaniach, poświęconych budowaniu świadomości ekologicznej, ochrony przyrody przed ogniem. Zapoznają się z przebiegiem akcji ratunkowych śmigłowca pożarniczego, co pozwoli na przybliżenie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

W czasie półkolonii dzieci będą mogły rozwijać swoje zainteresowania i pasje m.in. poprzez aktywne i twórcze uczestnictwo w warsztatach modelarskich, w spotkaniach z osobami związanymi z Aeroklubem Włocławskim. Oprócz grupy stacjonarnej zbierana jest również grupa online.

Informację można uzyskać telefonicznie: Fundacja Caietanus: 501531062, 693812830.

Formularze są dostępne na stronie Aeroklubu, Fundacji Caietanus – Facebook lub będą przesyłane w odpowiedzi na wiadomość od zainteresowanych uczestnictwem w półkoloniach.

Karta kwalfikacyjna

Oświadczenie wakacje z Areoklubem

Oświadczenie wakacje z latawcami

Źródło: aeroklub.wloclawek.pl

Graf. Pixabay

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie