Odjazdowo z KPCEN-em

Odjazdowo z KPCEN-em

KPCEN Włocławek

17 czerwca rozpocznie się po raz siódmy rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz. To ogólnopolska akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów przejeżdżając przez miasto, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić dzień w gronie osób o podobnych pasjach.

Motywem przewodnim tegorocznej wyprawy rowerowej jest Stanisław Lem – przedstawiciel polskiej fantastyki i jeden z najpoczytniejszych pisarzy science – fiction na świecie. W tym roku przypada 100. rocznica urodzin pisarza. Sejm ustanowił rok 2021 Rokiem Stanisława Lema, w ramach którego odbywać się będą różnorodne działania pod hasłem „Lem 2021. Widziałem przyszłość”. W twórczości Lema można znaleźć różne elementy naszej rzeczywistości. Była ona także inspiracją dla twórców kultowego serialu animowanego i jednej z najpopularniejszych na świecie gier wideo The Sims.

Do udziału w rajdzie zapraszamy wszystkich zainteresowanych:

ONLINE na Facebooku – gdzie uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursie. Przesłane zdjęcie powinno zawierać dwa elementy:

  • rower
  • przedmiot związany z twórczością Lema.

 

Wraz z fotografią należy przesłać opis zawierający tytuł książki, która była inspiracją dla uczestnika akcji. Za najciekawsze fotorelacje przewidziane są nagrody niespodzianki.

Zdjęcia należy przesłać na adres: wypozyczalnia@cen.info.pl  do końca czerwca 2021 r.

 

W DNIU AKCJI – 17 czerwca startuje rajd Odjazdowy Bibliotekarz, związany z twórczością Stanisława Lema. Miejscem, które odwiedzimy na trasie rajdu będzie Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku, gdzie zaprezentowane zostaną przykłady zastosowań druku 3D w edukacji.

Rajd zakończy się w Nadleśnictwie Włocławek, gdzie dla uczestników przewidzieliśmy wiele atrakcji, m.in. wykorzystanie Zielonych Punktów Kontrolnych do poznania elementów wizji przyszłości zawartych w twórczości Lema.  Zielone Punkty Kontrolne to polska wersja koncepcji obszarów leśnych z siecią stałych punktów znanych na świecie pod nazwą Permanent Orienteering Courses.

Zbiórka 17 czerwca  przed KPCEN we Włocławku o godz. 10.00.

Udział w rajdzie jest bezpłatny.

Trasa rajdu: Nowomiejska >> Okrzei >> Toruńska >> Kapitulna >> Gajowa >> Zgodna >> Nadleśnictwo Włocławek

 

 

28 maja 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7023288