Od wtorku pokazy naukowe w Młynie Wiedzy

pokazy naukowe w Młynie Wiedzy

Od wtorku pokazy naukowe w Młynie Wiedzy

We wtorek (15 lutego) rozpoczną się działania w ramach kolejnej odsłony projektu “SPINaj Naukę”, realizowanego przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przy współpracy ze Stowarzyszeniem “Społeczeństwo Nauka i Społeczeństwo SPIN”. Centrum nauki podpisze również porozumienie o współpracy z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy.

Przez niemal tydzień mieszkańcy Torunia i regionu będą mogli wziąć udział w pokazach naukowych “4 żywioły”, zobaczyć kilka polskich filmów dokumentalnych, a także uczestniczyć w spotkaniach z zaproszonymi gośćmi. Centrum nauki przygotowało dwie odsłony pokazów: “Ogień i woda” oraz “Ziemia i powietrze”, które odbędą się w wersji hybrydowej. Stacjonarnie w budynku Centrum Innowacyjnej Edukacji, a online na kanale You Tube Młyna Wiedzy.

Od 15 do 19 lutego na kanale You Tube Młyna Wiedzy zostaną udostępnione cztery filmy dokumentalne: “Biegacze”, “Łowcy miodu”, “Over the limit” i “Ostatnia góra”. W sobotę (19.02) zaplanowano stacjonarnie pokaz filmu “1970” w reżyserii Tomasza Wolskiego, który odbędzie się w Centrum Innowacyjnej Edukacji o godz. 17:00, po którym zaplanowano spotkanie (w wersji hybrydowej) z dr hab. Sylwią Galij-Skarbińską. Każdego dnia w trakcie trwania wydarzenia o godz. 17:00 zaplanowano online spotkania z gośćmi. W czwartek (17.02) będzie można spotkać się z Tomaszem Raczkiem, znanym krytykiem filmowym. Rozmowa będzie dotyczyła filmów dokumentalnych, ze szczególnym uwzględnieniem polskiej kinematografii.

Szczegółowy program jest dostępny na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Dostępne są również na niej informacje dotyczące udziału w stacjonarnych pokazach naukowych.

Współpraca z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy

Przed startem wydarzeń popularnonaukowych, Centrum podpisze porozumienie o współpracy z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy. – Cieszymy się, że w gronie naszych naukowych partnerów możemy powitać WSG – mówi dr Monika Wiśniewska, dyrektor Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. – Poprzez współpracę chcemy wspierać naszą działalność statutową, w szczególności w zakresie popularyzacji zagadnień związanych z edukacją pozaformalną i promocji uczenia się przez całe życie. Myślimy o wspólnych projektach i organizacji wydarzeń dla mieszkańców naszego regionu – dodaje.

Jak podkreśla dr Alicja Kozubska, prorektor ds. kształcenia WSG: “Nasi studenci zyskają nowe miejsce, w którym będą mogli przekuć swoją wiedzę teoretyczną i naukową w praktykę. Na naszej uczelni nie da się działać kostycznie, dlatego wszelkie nowatorskie formy kształcenia są dla nas bardzo interesujące. Współpraca z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu, na pewno przyniesie nam obopólne korzyści”. Studenci WSG zyskają szansę na zdobycie praktyk zawodowych w kreatywnej przestrzeni, natomiast Centrum otrzyma wsparcie uczelni we wszelkich inicjatywach kulturalnych, naukowych i społecznych.

11 lutego 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7337622

Skip to content