Od dziś przedszkolaki i uczniowie klas I-III szkół podstawowych mogą powrócić do swoich placówek

Od dziś przedszkolaki i uczniowie klas I-III szkół podstawowych mogą powrócić do swoich placówek

Urząd Miasta Włocławek

Przedszkola i szkoły, które spełniły wszystkie wymogi Ministerstwa Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego, od dziś oczekują na przedszkolaki i uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, poinformowano rodziców o zasadach panujących  w placówkach w związku z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci i nauczycieli. Również na szczególnych zasadach sanitarnych zapewniających bezpieczeństwo uczniów i pracowników oświaty od 25 maja w szkołach odbywać się będą konsultacje dla uczniów klas ostatnich w przededniu egzaminów zewnętrznych.

Przy zapewnieniu restrykcyjnego reżimu sanitarnego działa również Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna we Włocławku, w której dokonywane są diagnozy specjalnych potrzeb edukacyjnych dzieci. Ważnym aspektem wznowienia bezpiecznej działalności placówek oświatowych jest bezwzględne dostosowanie się nauczycieli, dzieci i ich opiekunów do wymogów Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

Źródło: www.wloclawek.pl

Fot. Pixabay

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7021463