Od 19 stycznia nabór wniosków do konkursu dotacyjnego BLISKO

Od 19 stycznia nabór wniosków do konkursu dotacyjnego BLISKO

Narodowe Centrum Kultury logotyp

Konkurs BLISKO, czyli BIBLIOTEKA, LOKALNOŚĆ, INICJATYWY, SPOŁECZNOŚĆ, KOOPERACJA I ODDOLNOŚĆ, to inicjatywa w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. To szansa na zdobycie nawet 140 tys. złotych dotacji dla bibliotek, które zrealizują projekty przyczyniające się do rozwoju aktywnego czytelnictwa, a zarazem jednoczące społeczność lokalną.

Celem konkursu jest wzmocnienie roli bibliotek publicznych jako „trzeciego miejsca” – lokalnego ośrodka życia społecznego, stanowiącego centrum dostępu do kultury i wiedzy oraz integrującego społeczność. Do zadań beneficjentów należeć będzie nawiązywanie i rozwijanie partnerstw, prowadzenie działań informacyjnych oraz opieka nad oddolnymi działaniami na rzecz rozwoju czytelnictwa.

Dla zainteresowanych aplikowaniem, 30 stycznia (wtorek) o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie informacyjne online. Wnioski można będzie składać drogą elektroniczną przez system SOP do 9 lutego.

Więcej informacji na ten temat dostępnych jest na stronie programu BLISKO

 

Źródło: nck.pl

17 stycznia 2024 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181720

Skip to content