Ochrona zdrowia psychicznego

Ochrona zdrowia psychicznego

Herb Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Dwanaście organizacji, które realizują projekty pomagające funkcjonować osobom z problemami psychicznymi i ich rodzinom, otrzymało od samorządu województwa kujawsko-pomorskiego wsparcie na łączną kwotę 120 tysięcy złotych.

– Zdrowie to nie tylko brak objawów i dolegliwości fizycznych, ale dobre samopoczucie psychiczne, emocjonalne i społeczne. Rolą samorządu województwa jest promocja i ochrona zdrowia w regionie, dlatego wspieramy organizacje pozarządowe, których celem działania jest dobre życie mieszkańców – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Wsparcie finansowe w wysokości 120 tysięcy złotych przeznaczone jest dla organizacji pozarządowych, które swoim działaniem wspierają ochronę zdrowia psychicznego. Dofinansowania przyznano takim projektom jak: „ W trosce o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży”,  „eMOCje w Głowie- otwarcie o zdrowiu psychicznym” czy „Program profilaktyki zdrowia psychicznego Co u Ciebie?”. Środki posłużą też m.in. organizacji zajęć psychoedukacyjnych.

Pieniądze pochodzą z budżetu samorządu województwa i trafiły głównie do organizacji pozarządowych z Bydgoszczy i Toruniu. Znajdują się wśród nich m.in. „Fundacja GAUDEAMUS w Bydgoszczy”, „FUNDACJA DOBRA DLA DOBRA” w Toruniu oraz fundacja „Światło” w Toruniu. Na liście dofinansowanych projektów są także Stowarzyszenie Medyczny Uniwersytet Trzeciego Wieku we Włocławku i Nowe Horyzonty w Warszawie, działający na terenie naszego regionu.

 

 

Samorząd województwa corocznie wspiera realizację projektów organizacji pozarządowych w dziedzinie kultury, sportu, rozwiązywania problemów uzależnień, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, turystyki oraz działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. W 2024 roku pula środków wykorzystanych w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi wyniosła ponad 5,5 mln zł.

Źródło: kujawsko-pomorskie.pl, fot. Galeria Rusz

_

8 maja 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189530

Skip to content