OBLATANI w Pomaganiu – druga edycja konkursu

OBLATANI w Pomaganiu – druga edycja konkursu

Anwil Grupa Orlen logo

ANWIL ogłasza drugą edycję konkursu edukacyjnego „OBLATANI w Pomaganiu”, skierowanego do szkół podstawowych z obszarów wiejskich i wiejsko-miejskich z pięciu województw.

Jest to inicjatywa promująca odpowiedzialność społeczną (CSR) oraz edukację ekologiczną, mająca na celu wzmacnianie świadomości młodych pokoleń na temat ochrony środowiska i bioróżnorodności.

Pod hasłem ,,Oblatani w pomaganiu dbają o zwierzęta zimą!”, uczestnicy konkursu będą mieli okazję wykazać się kreatywnością i zaangażowaniem, projektując oraz budując domki lęgowe i karmniki dla zwierząt. Konkurs, organizowany w partnerstwie z placówkami edukacyjnymi, ma na celu nie tylko rozwijanie umiejętności technicznych, ale przede wszystkim promowanie edukacji ekologicznej oraz zainteresowania środowiskiem naturalnym, jakie otacza uczniów.

Zapisy do konkursu rozpoczęły się 4 września i potrwają do 30 września br. Kolejny etap konkursu, polegający na stworzeniu schronień dla zwierząt, przewidziany jest na okres od 11 października do 17 listopada br., a ogłoszenie wyników nastąpi do 5 grudnia br. Nagrody rzeczowe czekają na trzy najlepsze zespoły konkursowe, zaś zwycięska szkoła otrzyma wsparcie w postaci budowy ścieżki edukacyjnej na terenie placówki.

Łączna pula nagród wynosi blisko 40 000 złotych. Szczegółowe informacje oraz regulamin dostępne są na stronie konkursowej: https://oblataniwpomaganiu.anwil.pl/ . Zapraszamy również do odwiedzenia profili na platformach społecznościowych, gdzie pojawi się wkrótce więcej informacji o konkursie oraz relacje z jego przebiegu.

Zainteresowane szkoły oraz uczniowie są serdecznie zaproszeni do przyłączenia się do konkursu. Aby, wziąć udział należy poprawnie wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie dedykowanej konkursowi: oblataniwpomaganiu.anwil.pl oraz załączyć pracę plastyczną, będącą projektem hotelu dla zwierząt. Po weryfikacji zgłoszeń, 200 szkołom, które zakwalifikują się do II etapu, zostaną wysłane pakiety startowe do zbudowania wcześniej zaprojektowanego hotelu.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres oblatani@anwil.pl  lub telefonicznie pod numerem 535 201 536 (infolinia czynna w dni robocze od godz. 10 do 14.).

 

Źródło: anwil.pl
Graf. anwil.pl

11 września 2023 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7131095