O Toruniu w Korei Południowej

O Toruniu w Korei Południowej

26 lipca 2018 roku w Narodowej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Seulu (Korea Południowa) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. „Poczytaj Polskę, Poczuj Polskę”, która została zorganizowana przez wspomnianą Bibliotekę we współpracy z Ambasadą RP w Seulu. Ekspozycję będzie można oglądać do końca września br. W sposób atrakcyjny dla dzieci zaprezentowano polskie obiekty UNESCO.

Na wystawie nie zabrakło oczywiście Torunia. Poświęcona mu część powstała przy współpracy organizatorów z Muzeum Okręgowym w Toruniu oraz Urzędu Miasta Torunia. Treści oraz materiały prezentujące gród Kopernika dostępne są dla zwiedzających w językach koreańskim oraz angielskim.

Polskie zabytki przedstawiono w interaktywnej formie plakatów, zdjęć, filmów, jak również w technologii VR. Wystawa obejmuje także przegląd polskich książek i opowiadań dla dzieci ze zbiorów biblioteki Ambasady RP w Seulu oraz polskich książek w przekładzie na język koreański ze zbiorów Biblioteki. Dodatkowo wystawie towarzyszą interaktywne gry i zabawy takie jak: puzzle z zabytków UNESCO, kolorowanki, możliwość przebrania się w polski strój krakowski. Wystawa jest jednocześnie wydarzeniem upamiętniającym setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na uroczystym otwarciu, poza najmłodszymi, obecni byli dyrektor Biblioteki, pan Cho Youngjoo oraz przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, w tym ambasadorzy Łotwy, Izraela, Słowacji, Hondurasu, Portugalii, Czech i ZEA. W czasie otwarcia skosztować można było polskich słodyczy i napojów eksportowanych do Korei.

Przewiduje się, że codziennie wystawę odwiedzać będzie ok. 100 osób, głównie dzieci i młodzieży. Dobra lokalizacja i bezpłatny wstęp umożliwi zapoznanie się z kulturą polską nie tylko dzieciom koreańskim, ale także zwiedzenie wystawy przez coraz liczniejszych w Korei Polaków.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6866999