O prawach dzieci w Bydgoszczy

O prawach dzieci w Bydgoszczy

W nowym roku szkolnym można skorzystać z bezpłatnych porad specjalisty z Biura Rzecznika Praw Dziecka. Na najbliższe konsultacje zapraszamy w poniedziałek 25 września do Bydgoszczy. W ich trakcie będzie można zgłosić zaobserwowane przypadki łamania praw dzieci.

Porady mogą uzyskać zarówno dorośli, jak i dzieci. Zapraszamy w szczególności osoby chcące zgłosić przedstawicielowi z Biura Rzecznika Praw Dziecka sprawy dotyczące np. zaniedbań lub stosowania przemocy wobec dzieci, zagrożenia ich praw w sytuacjach konfliktów rodzicielskich, problemów w zapewnieniu dzieciom optymalnych warunków opiekuńczo-wychowawczych.

To kolejna odsłona cyklu tego typu dyżurów specjalisty w naszym regionie. Prawnik udzieli porady w zakresie zabezpieczenia praw dziecka przed bezprawną ingerencją i zweryfikuje, czy osoba zgłaszająca problem podjęła właściwe działania.

W poniedziałek (25 września)  bezpłatne konsultacje odbędą się w Bydgoszczy w godz. od 10 do 16, w Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a, ul. Z. Krasińskiego 10, pokój nr 229 (I piętro – budynek główny) lub dzwoniąc pod numer telefonu 52/ 322-17-87 wew. 307.

Na dyżury można zapisywać się pod numerem telefonu: (22) 583 66 00. Kolejne spotkanie zaplanowano w październiku w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli przy ul. Nowomiejskiej 15A .

W tym roku podobne konsultacje odbyły się już w lutym w  Tucholi i Sępólnie Krajeńskim, w marcu  w Nakle nad Notecią i Szubinie i w kwietniu w Radziejowie i Brześciu Kujawskim oraz w maju w Toruniu.

 

Biuro Prasowe  Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Tymon Markowski

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181661

Skip to content