O miastach kujawskich w średniowieczu – promocja książki Adama Koseckiego

O miastach kujawskich w średniowieczu – promocja książki Adama Koseckiego

Miasta kujawskie w średniowieczu. Lokacje, ustrój i samorząd miejski to najnowsza książka Adama Koseckiego, doktora nauk humanistycznych z zakresu historii, badacza średniowiecznych dziejów Kujaw oraz członka trzech grup rekonstrukcji historycznych.

Autor na kartach książki w sposób wyczerpujący omawia zagadnienia dotyczące formowania ustrojów i działalności samorządów miejskich w okresie wieków średnich. Co istotne, w swojej pracy wykorzystał księgi miejskie, dzięki którym poznajemy imiona i nazwiska wójtów, ławników, rajców czy burmistrzów. Monografia jest pierwszą próbą całościowego spojrzenia na proces lokacji miast kujawskich. Publikacja ukazała się w roku 2018 nakładem Wydawnictwo Avalon sp. z o.o. z Krakowa.

Spotkanie promocyjne z autorem książki Adamem Koseckim odbędzie się 13 lutego br. o godz. 18:00 w Saloniku Literacko-Artystycznym Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu (ul. Kilińskiego 16). Organizatorami spotkania są Towarzystwo Miłośników Miasta Inowrocławia, Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Inowrocławiu i Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza. Podczas promocji będzie można nabyć książkę i zdobyć autograf.

Zapraszamy! Wstęp wolny!

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181665

Skip to content