O medycynie i magii w Młynie Wiedzy

Młyn Wiedzy w Toruniu

O medycynie i magii w Młynie Wiedzy

Ostatni tydzień października w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy to kolejne spotkanie w ramach cyklu „Medyczne Środy” oraz „Akademia Magii”, czyli naukowe Halloween w centrum nauki.

W najbliższą środę dr Marek Jurgowiak z Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy wygłosi wykład „Od genu do raka, czyli o anarchii komórkowej”. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Medyczne Środy”, organizowanego przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika i Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Początek o godz. 18:00.

Nauka to nie czarna magia

W ostatni piątek października Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na „Akademię Magii”. Wydarzenie odbędzie się w godz. 18:00–21:00. Bilet w cenie 20 złotych można kupić w kasach Centrum lub w elektronicznym systemie sprzedaży online.

W tym roku chcemy bliżej przyjrzeć się fantastycznym postaciom oraz ich niesamowitym cechom i zdolnościom. Dlatego Młyn Wiedzy na jeden wieczór zamieni się w „Akademię Magii”. Pokażemy, że wiele „magicznych” trików można wytłumaczyć w naukowy sposób – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Aktywności w ramach „Akademii Magii” odbędą się w kilku specjalnie przygotowanych pracowniach. Centrum nauki zaprasza do zabawy, m.in. do: Pracowni Ognia, gdzie poznacie sposoby rozniecania płomienia, Pracowni Eliksirów, gdzie zobaczycie, co stoi za bąbelkami i dziwną parą w kotle czarownicy, Pracowni Szyfrów, w której poznacie tajniki kodowania i ukrywania wiadomości oraz do Pracowni Niezwykłych Roślin i Zwierząt. Oprócz tego każdy będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę i spostrzegawczość rozwiązując zagadki czarodziejów oraz zwinność w trakcie różnych konkurencji sportowych. Będzie również okazja do samodzielnego stworzenia czarodziejskich atrybutów, np.: różdżki i kapelusza. Nie zabraknie pokazu iluzjonisty.

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7039449