„O kawie, przy kawie, słów kilka” – spotkanie w grudziądzkim muzeum

„O kawie, przy kawie, słów kilka” – spotkanie w grudziądzkim muzeum

Piątek w Muzeum, 9 lutego 2024 r. o godzinie 17.00 – to wykład Magdaleny Kalbarczyk i Ilony Sulik-Kurowskiej pt. „O kawie, przy kawie, słów kilka” nawiązujący do wystawy „Kawa czy herbata?” (spotkanie rozpoczyna się na wystawie, ul. Spichrzowa 17, wykład – ul. Spichrzowa 33-35, Muzeum Handlu Wiślanego, oddział Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu).

Wstęp na podstawie wejściówek w cenie 7,00 zł – dostępnych od dnia 1 lutego 2024 w Kasach Muzeum (ul. Wodna 3/5 oraz ul. Spichrzowa 33-35).

Muzeum w Grudziądzu zaprasza na spotkanie pachnące niepowtarzalnym aromatem kawy i wprowadzające w świat tego popularnego napoju. Spotkanie towarzyszące wystawie „Kawa czy herbata? Archeologiczne świadectwa konsumpcji napojów w dawnym Gdańsku” przybliży ciekawą historię pojawienia się kawy na stołach gdańskich i europejskich mieszczan, zaznajomi ze zmianą obyczajów, jaką przyniósł ze sobą ten niesamowity napój i ukaże archeologiczne bogactwo akcesoriów, służących do jego spożywania.

Informacja i fot. muzeum.grudziadz.pl

29 stycznia 2024 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7023377