Nowy sezon Exploseum z nowymi atrakcjami

Słabo oświetlony podziemny betonowy korytarz.

Nowy sezon Exploseum z nowymi atrakcjami

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy MOB Exploseum - logo

Na początku marca br. ruszył kolejny sezon, podczas którego w jednym z najpopularniejszych muzeów w regionie nie zabraknie nowości. Na zwiedzających Exploseum czekają niespodzianki, nowe wydarzenia oraz wystawy.

Tegoroczny sezon turystyczny, który rozpoczął się wraz z początkiem marca br. bogaty będzie w nowe wydarzenia, wystawy oraz niespodzianki dla zwiedzających Exploseum. Eksploracja niemieckiej fabryki materiałów wybuchowych DAG, stała się unikatową atrakcją turystyczną Bydgoszczy i regionu.

– Przyszykowaliśmy dla Was sporo niespodzianek, a już w drugiej połowie maja będziecie mogli zwiedzać nową wystawę, która przyprawi o gęsią skórkę nawet największych miłośników horrorów. Zwiedzenie całej wystawy zajmie ok. 30 minut. Nie będzie to pokój zagadek, ale pewnego rodzaju linia fabularna do przejścia. Wystawa powstaje w oparciu o opowiadania takich autorów jak Howard P. Lovecraft, Mary Shelley czy Edgar Allan Poe – mówi Łukasz Stachowiak, kustosz, kierownik Działu Historii Techniki w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy.

W najbliższym czasie planowana jest budowa nowej ekspozycji czasowej, która zostanie oficjalnie otwarta 18 maja br., podczas Nocy Muzeów. Wystawa będzie poruszała tematykę grozy opartą na wierzeniach ludowych, literaturze oraz sztuce (głównie malarstwie surrealistycznym). Kolejna część wystawy będzie przedstawiała galerię osobliwych obrazów surrealistycznych. Obrazy które będą znajdowały się na całej wystawie pochodzą ze zbiorów Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Wystawa ma na celu przedstawienie zwiedzającym obiektów ze zbiorów MOB w niecodziennej aranżacji a dodatkowo ma zachęcić młodych zwiedzających do sięgnięcia po książki z gatunku literatury grozy E.A. Poe, H.P. Lovecrafta Mary Shelly czy Artura Conan Doyla.

Majówka z Exploseum

Organizatorzy już teraz zapraszają na majówkę z Exploseum (01.05) – imprezę skierowaną do rodzin z dziećmi.

– Grupy rodzin otrzymają od nas pakiety startowe i będą musiały poruszać się pomiędzy poszczególnymi punktami (wykonywać na nich różne zadania). Po ukończeniu wszystkich zadań grupy dotrą do tajemniczego skarbu który znajduje się na terenie Exploseum. W zeszłym roku zwiedzający poszukiwali naszego Zmorka, w tym roku natomiast wyruszą na inną przygodę. Będą mogli się poczuć jak najsłynniejszy fikcyjny archeolog świata Indiana Jones – informują organizatorzy.

Koszt: 7 zł/osoba, zespoły: 2-8 osobowe. Nie obowiązują rezerwacje, ilość pakietów na każdą godzinę jest ograniczona.

Warto wiedzieć

Exploseum to unikalny na skalę światową przykład architektury przemysłowej zachowanej w praktycznie niezmienionym kształcie od czasów II wojny światowej. Zaadoptowane na potrzeby turystyczne obiekty to część jednej z największych fabryk zbrojeniowych, w przeszłości przeznaczonych do zadań militarnych III Rzeszy.

Źródło: bydgoszcz.pl

_

8 marca 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185055

Skip to content