Nowy rok szkolny 2020/2021 w Młynie Wiedzy

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Nowy rok szkolny 2020/2021 w Młynie Wiedzy

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu zaprasza w nowym roku szkolnym 2020/2021:

Jesteśmy przygotowani na nowy rok szkolny. Pierwsze zajęcia dla przedszkolaków i uczniów zaplanowaliśmy w naszym centrum nauki 15 września. Od początku miesiąca można zwiedzać wystawy w budynku Młyna Wiedzy i ekspozycję „Ścieżki dorastania” w budynku Centrum Innowacyjnej Edukacji.

Warsztaty dla szkół i przedszkoli 
Dla najmłodszych i uczniów kl. 1-3 szkoły podstawowej przygotowaliśmy warsztaty „Mini laboratorium”. W naszym laboratorium dzieci wykonają eksperymenty ilustrujące różnorodne zjawiska przyrodnicze. Zaprezentujemy również sprzęt, który jest potrzebny do pracy naukowcom. Zajęcia warsztatowe będą odbywały się do wtorku do piątku w godz. 9.00-10.00.
 
W Centrum Innowacyjnej Edukacji dla uczniów kl. 7-8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych przygotowano dwa tematy zajęć: „Słowa mają siłę!” oraz „#zdjęciekomórką i co dalej?”. W świecie wszechobecnych mediów społecznościowych coraz łatwiejsze staje się bezrefleksyjne posługiwanie się mową nienawiści. Młodzież w wieku dorastania jest szczególnie podatna na wpływ otoczenia i buduje swój wizerunek w oparciu o zdanie innych. Dlatego na zajęciach „Słowa mają siłę!” będziemy rozwijali umiejętność poprawnej komunikacji. Poprzez różnorodne ćwiczenia i gry odkryjemy, jak bardzo niszczącą, ale i budującą poczucie wartości siłę mogą mieć słowa. Na warsztatach związanych z fotografią pokażemy jak odpowiedzialnie publikować informacje o sobie w internecie, a z drugiej poznamy pełne możliwości naszego aparatu w telefonie. Poznanie zagadnień istotnych dla fotografii, takich jak ogniskowa obiektywu, czas naświetlania, czy głębia ostrości bez wątpienia ułatwi tworzenie pięknych i wartych obejrzenia zdjęć.

 

O przetrwaniu i ciśnieniu w laboratoriach

Dla starszych uczniów szkół podstawowych przygotowaliśmy zajęcia w pracowni biologicznej i fizycznej. W pierwszej będą odbywały się laboratoria „Walka o przetrwanie”, w trakcie których uczestnicy poznają wybrane przykłady adaptacji roślin do różnych warunków środowiska. Nie zabraknie obserwacji z wykorzystaniem mikroskopów biologicznych i stereoskopowych. Dzięki tym zajęciom nauczyciele mogą zrealizować część założeń podstawy programowej, w których uczniowie wykonują eksperymenty, formułują wnioski i spostrzeżenia, a także kształtują umiejętności skutecznego działania i komunikacji w grupie. W pracowni fizycznej na uczniów czekają zajęcia „Zabawy z ciśnieniem”. Aby lepiej zrozumieć czym jest „ciśnienie”, uczestnicy wykonają szereg prostych pomiarów, które pozwolą na wyjaśnienie rezultatów prowadzonych doświadczeń, a przy okazji zapoznają się z obsługą podstawowych przyrządów pomiarowych wykorzystywanych w pracowni fizycznej. Zajęcia w pracowni biologicznej zaplanowaliśmy w środy i piątki w godz. 9:00-10:00. Zajęcia w pracowni fizycznej odbywają się we wtorki i w czwartki w godz. 9:00-10:00.

 
Ze względu na sytuację związaną z COVID-19 w zajęciach warsztatowych może uczestniczyć maks. 15 uczestników (w tym opiekunowie), a laboratoriach maks. 18 uczestników (w tym opiekunowie).

We wrześniu zapraszamy do zwiedzania wystaw w budynku Młyna Wiedzy od wtorku do piątku w godz. 10.00-16.00. W soboty i niedziele w godz. 11.00-17.00. Ekspozycja „Ścieżki dorastania” (Centrum Innowacyjnej Edukacji) jest dostępna od wtorku do niedzieli w godz. 9.00-19.00. Od października zwiedzanie wystaw CNMW będzie odbywało się od wtorku do piątku w turach w godz. 9.00-12.00 i 12.00-15.00.

Ze względu na COVID-19 Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy nie realizuje zwiedzania wystaw z przewodnikiem. Zachęcamy do samodzielnego eksplorowania naszych wystaw. Ze względu na wymogi sanitarne ograniczyliśmy korzystanie ze stanowisk, które sprawiają, że przez zwiedzającego jest wytwarzany aerozol lub jest wymuszony dotyk w okolicach nosa i ust. Nie można korzystać z eksponatów, które wymagają od zwiedzającego dmuchania, wąchania czy mówienia do mikrofonu. Czasowo usunęliśmy również z wystaw elementy ubrań i wyłączyliśmy eksponat wymagający zakładania specjalnego stroju.

Szczegółowe informacje o naszych edukacyjnych propozycjach są dostępne na stronie internetowej. Bilety na zajęcia lub zwiedzanie wystaw można zakupić w systemie sprzedaży online oraz w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji. 

Fot. CNMW

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7142890