Nowy Program budowy kompleksów sportowych Orlik

Mali piłkarze i piłkarki w strojach sportowych i z piłką nożną na boisku.

Nowy Program budowy kompleksów sportowych Orlik

logotyp Ministerstwa Sportu i Turystyki

Powstaną kolejne Orliki! Minister Sportu i Turystyki Sławomir Nitras ogłosił nowy Program budowy kompleksów sportowych Orlik. Budżet na realizację programu w 2024 roku to 225 mln zł. Program uwzględnia nie tylko budowę boisk, lecz także uzupełnienie kompleksu Orlik o nowe funkcjonalności.

Celem programu jest budowa nowych kompleksów sportowych, które nie tylko spełnią najwyższe standardy jakościowe, ale także będą otwarte i przyjazne dla wszystkich – niezależnie od wieku, płci czy umiejętności fizycznych. Orliki to obiekty, które promują aktywność fizyczną, ale też wzmacniają więzi społeczne i integrują lokalne społeczności.

– Orliki, które zostały wybudowane ponad dekadę temu, stały się kluczowym elementem krajobrazu sportowego w Polsce. Ich popularność i znaczenie dla społeczności lokalnych były i są ogromne. Wsłuchujemy się w potrzeby Polaków, dlatego chcemy zwiększać dostęp mieszkańców małych i dużych gmin do nowoczesnej infrastruktury sportowej. Zapraszam samorządy do udziału w programie – mówi minister sportu i turystyki Sławomir Nitras.

Termin naboru wniosków

Nabór wniosków w ramach Programu budowy kompleksów sportowych Orlik – edycja 2024 odbędzie się w dniach 2 kwietnia – 30 kwietnia 2024 r.

W ramach naboru możliwe jest uzyskanie dofinansowania na:

  • Budowę kompleksu sportowego Orlik składającego się z:
    • Boiska piłkarskiego o wymiarach min. 30 x 62 m o nawierzchni z trawy syntetycznej,
    • Boiska wielofunkcyjnego o wymiarach min. 19 x 32 m o nawierzchni poliuretanowej
    • Zaplecza sanitarno-szatniowego,
    • Oświetlenia kompleksu, ogrodzenia kompleksu, stojaków rowerowych.
  • Fakultatywny obiekt sportowy. Celem jest uzupełnienie obligatoryjnej wersji kompleksu Orlik o nowe funkcjonalności (np. skate park, pump track, bieżnia okrężna, bieżnia prosta, kort tenisowy, sprawnościowy plac zabaw, nowe boisko itp.).

 

Możliwe dofinansowanie

Kwota wnioskowanego dofinansowania na realizację zadania dotyczącego jednego kompleksu Orlik w wariancie obligatoryjnym nie może przekroczyć kwoty 1,5 mln zł dla dofinansowania do 50% i kwoty 2,1 mln zł dla dofinansowania do 70% wydatków kwalifikowanych.

W przypadku realizacji zadania w wariancie obligatoryjnym wraz z obiektem fakultatywnym dofinansowanie nie może przekroczyć kwoty 2 mln zł dla dofinansowania do 50% i kwoty 2,8 mln zł dla dofinansowania do 70% wydatków kwalifikowanych.

Więcej o nowym programie w Biuletynie Informacji Publicznej

Baner "Rusza program budowy kompleksów sportowych ORLIK. Edycja 2024" z grupką młodych piłkarzy i piłkarek na boisku.Źródło: MSiT

_

8 marca 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7159169

Skip to content