Nowy portal muzyczny Nutowo.pl

Nowy portal muzyczny Nutowo.pl

nutowo.pl

NUTOWO.PL to projekt, który powstał ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”. Dzięki dofinansowaniu stworzono witrynę internetową, będącą nie tylko bezpłatną bazą nutową, na której znajdują się opracowania popularnych utworów z repertuaru muzyki klasycznej przeznaczonych na różną obsadę, ale także miejsce gdzie znajdują się krótkie informacje na temat dzieł i ich twórców.

Strona – poza biblioteką nutową – zawiera także przykładowe wykonania utworów w wersjach oryginalnych oraz symulacje akompaniamentów umożliwiające samodzielne muzykowanie w domu.

Każda aranżacja jest uproszczoną wersją znanej melodii, dostosowaną do umiejętności muzyków w rożnym wieku, a także tych uprawiających muzykę amatorsko. Dzięki kilku wersjom opracowań zbiór może służyć jako materiał do samodzielnego muzykowania oraz jako materiał dydaktyczny zarówno dla uczniów, jak i pedagogów.

Zachęcamy do korzystania z zasobów portalu.

Więcej informacji na stronie projektu.

 

Źródło: nutowo.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164389

Skip to content