Nowoczesne przedszkole – ruszył nabór

Wnętrza i obiekt z zewnątrz - nowe przedszkole wraz z logiem Przedszkolna Chatka.

Nowoczesne przedszkole – ruszył nabór

Bydgoszcz logo

Ruszył nabór dzieci do nowego przedszkola na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Ułatwi ono opiekę nad dziećmi osobom, które pracują w tej części miasta. Będzie oferowało opiekę nad dziećmi w godz. 5:30 – 18:30. Przy obiekcie prowadzone są prace wykończeniowe i przy wyposażaniu. Po dokonaniu wszystkich niezbędnych odbiorów otwarcie nastąpi 1 września 2024 roku.

Pierwszeństwo dla zatrudnionych na terenie BPPT

Równocześnie ruszył już nabór dzieci do nowej placówki. Pierwszeństwo mają osoby zatrudnione na terenie BPPT. Jednak wielkość obiektu pozwoli korzystać z jej usług także osobom z miasta. Nabór już trwa. Operatorem obiektu będzie Fundacja Nowe Pokolenie w hołdzie Janowi Pawłowi II, która prowadzi już jedno przedszkole niepubliczne o nazwie Przedszkolna Chatka. Rekrutacja trwa przez cały rok kalendarzowy. O zapisie decyduje liczba miejsc w grupie i kolejność zgłoszeń. Przyjmowane są dzieci już od 2 roku życia. W placówce prowadzona będzie różnorodna terapia dla dzieci posiadających orzeczenie o kształceniu specjalnym i opinię o wczesnym wspomaganiu rozwoju.

Zapisując dziecko do przedszkola należy:

Czesne miesięczne wynosi 780 zł, a stawka żywieniowa 17 zł na dzień. Operator oferuje też atrakcyjne rabaty. Więcej informacji na temat oferty nowego przedszkola można uzyskać

Wyjątkowa dbałość o estetykę

Budynek nowego przedszkola zaprojektowany został przez firmę XY Studio jako obiekt parterowy o powierzchni całkowitej 1613,70 m², przykryty dachem płaskim. Jego bryłę tworzy pięć wyraźnie wydzielonych części. Trzy części budynku zajmują sale dydaktyczne wraz z łazienkami i zapleczem sal. Pozostałe dwie stanowią kuchnia z zapleczem, administracja oraz sala wielofunkcyjna. Całość zespala centralnie biegnący łącznik, w którym znajdą się szatnie oraz dodatkowe sale zabaw. Pomieszczenia techniczne są  zlokalizowane w części podziemnej. Elewacja została  wykończona płytami elewacyjnymi w kolorze ciemnoszarym oraz imitującymi dębowe drewno i uzupełniona jasnym tynkiem. Bryłę wyróżniają duże przeszklenia w kształcie domków. W zakres zamówienia oprócz wzniesienia budynku wchodziły również budowa dojazdu, parkingu na 27 miejsc oraz drogi pożarowej. Wykonano także dojścia, plac zabaw, wiatę śmietnikową oraz szklarnię. Budynek wyróżnia się nowoczesnym wyglądem i dbałością o estetykę i funkcjonalność. Przedszkole posiadać będzie między innymi własną salę gimnastyczną, która zostanie wyposażona w sprzęt sportowy dostosowany do potrzeb dzieci. Przedszkole będzie najdłużej czynną placówką w mieście, czekając na maluchy od godziny 5:30 rano aż do 18:30 wieczorem.

Inwestycja w liczbach:

  • Wysokość budynku – 4,8m
  • Powierzchnia całkowita 1613,70 m²
  • Miejsca dla przedszkolaków – 150
  • Koszt – 13,44 mln zł

Źródło: bydgoszcz.pl

_

10 kwietnia 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189544

Skip to content