Nowe wystawy w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu

Nowe wystawy w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka zaprasza na dwie nowe wystawy, które można już oglądać od 12 marca w jej siedzibie przy Rynku Nowomiejskim 17.

Prace prezentowane na obu wystawach pochodzą ze zbiorów własnych Galerii.

Tytuł pierwszej z nich: „Ekspresja sześciolatków” odnosi się nie tylko do wieku autorów prac, ale jest też zwiastunem nadzwyczajnej energii płynącej ze wszystkich pokazanych na wystawie rysunków, grafik, a przede wszystkim dominujących w tym zestawie jakże barwnych kompozycji malarskich. Oglądając prace czujemy świeży powiew  dziecięcej wyobraźni i mnóstwo energii.

W przeciwieństwie do wystawy sześciolatków, gdzie autorami są dzieci z wielu różnych, często bardzo odmiennych kulturowo krajów świata, druga z przygotowanych przez Galerię wystaw skupia się tylko na jednym regionie, a mianowicie Kazachstanie. Kraj ten oglądamy głownie oczami kilkunastoletnich twórców z Karagandy, Pavlodaru, Kustanay i kilku innych ośrodków. W pracach malarskich, rysunkach, kolażach i grafikach autorzy opowiadają nam o swoim kraju i jego mieszkańcach, o teraźniejszości i tradycji.

Wystawy „Ekspresja sześciolatków” i „Prace dzieci z Kazachstanu” można oglądać do 13 kwietnia 2021.

Zdjęcie gł.: KUNG YU LUK, lat 6, CHINY

15 marca 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,737,190