Nowe technologie w edukacji – konferencja

Nowe technologie w edukacji – konferencja

23 kwietnia br. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się konferencja dla nauczycieli pt. „Nauczyciel w centrum… uwagi”. Podczas tegorocznego spotkania zostaną poruszone tematy związane z nowymi technologiami w edukacji.

Konferencja to już tradycyjne spotkanie dla nauczycieli, które towarzyszy Toruńskiemu Festiwalowi Nauki i Sztuki. Toruńskie centrum nauki zaprasza do udziału nauczycieli wszystkich poziomów i przedmiotów nauczania.

W tym roku zajmiemy się nowymi technologiami w edukacji. Uczestnicy wysłuchają wykładu dra Marcina Paprockiego z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK na temat “Czwartej rewolucji przemysłowej”, dotyczącej pojęć robotyki, informatyki i programowania – mówi Bartosz Woźniak z Młyna Wiedzy.

Podczas warsztatów będzie okazja do poznania aspektów dotyczących nowoczesnych technologii w edukacji. Partnerem konferencji jest firma EduSense, która poprowadzi jeden z warsztatów edukacyjnych, którego bohaterami będą Ozoboty.

Specjalnymi gośćmi będą uczniowie Toruńskiego Gimnazjum i Liceum Akademickiego, którzy zaprezentują naukową scenkę rodzajową. Przez cały czas będzie możliwość zwiedzania interaktywnych wystaw w przestrzeni CNMW. Każdy z nauczycieli otrzyma zaświadczenie uczestnictwa w konferencji wystawione przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i CKU TODMiDN – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik centrum nauki.

Udział w konferencji jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. O zakwalifikowaniu do konferencji decyduje kolejność zgłoszeń poprzez formularz dostępny na stronie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Zapisy na wybrane warsztaty będą odbywały się w biurze konferencji w dniu wydarzenia.

Program konferencji „Nauczyciel w centrum… uwagi”:

16.00 – 16.30: rejestracja
16.30 – 16.45: otwarcie konferencji + scenka naukowa uczniów Gimnazjum i Liceum Akademickiego
16.45 – 17.30: wykład otwarcia na temat Przemysłu 4.0 dra Marcina Paprockiego
17.30 – 17.45: przerwa kawowa
17.45 – 18.45: warsztaty (I tura)
18.45 – 19.00: przerwa kawowa
19.00 – 20.00: warsztaty (II tura)

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7013474