Nowe szaty cesarza – premiera spektaklu

Nowe szaty cesarza – premiera spektaklu

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Przedstawienie na motywach dzieła słynnego duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, który w swej pozornie dziecięcej twórczości przemawiał również do dorosłych. Jest to spektakl familijny, na który zapraszamy wszystkich członków rodzinny ze szczególnym uwzględnieniem dzieci. To opowieść o pewnym zarozumiałym cesarzu, który obojętny na losy swojego narodu, wpatrywał się jedynie w przysłowiowy czubek własnego nosa. Próżny władca bardziej umiłowawszy strój własny od trosk Ojczyzny zostaje oszukany przez dwóch „nieznanych krawców”, którzy wykorzystując naiwność Jej Cesarskiej Mości obsypują go fałszywymi pochlebstwami. W jaki sposób władca ulega nadwornym tkaczom? Jakie są konsekwencje kłamstwa? Kto lub co ma dla Ciebie największą wartość? Na te pytanie będziemy mogli sobie odpowiedzieć po obejrzeniu przedstawienia w wykonaniu Teatru „Śmigło”. Spektakl będzie prezentowany w konwencji mieszanej : teatru lalek z żywym planem.

Bilety w cenie 10 zł/os. do nabycia w siedzibie KPCK. Kasa czynna w godzinach: 8.00-16.00 oraz bezpośrednio przed wydarzeniem.

Kiedy: 14 października 2022, (piątek) godz. 17:00

7 października 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165216

Skip to content