Nowe, przyjazne miejsce dla dzieci z autyzmem w Bydgoszczy

Plakat "Mój świat - autyzm"

Nowe, przyjazne miejsce dla dzieci z autyzmem w Bydgoszczy

Bydgoszcz logo

Wcześniej powstało przedszkole specjalne przy ul. Gałczyńskiego 23, do którego chodzą już dzieci. Teraz, po modernizacji budynku, powstanie Ośrodek dla Dzieci z Autyzmem.

W przedszkolu przy ul. Gałczyńskiego na Błoniu działają 3 czteroosobowe grupy. Sale dla dzieci ze specjalnymi potrzebami są wszechstronne, z minimalną ilością bodźców. W ośrodku znajduje się dodatkowa sala zabaw oraz w pełni wyposażona sala integracji sensorycznej. Dzieci mogą korzystać z łóżka wodnego, światłowodów, mat do masażu i mat dotykowych.

W ramach obecnych prac dostosowane zostaną sale dydaktyczne na pierwszym piętrze oraz na poziomie -1 za kwotę 2,86 mln zł.

W zakres prac wchodzi także rozbudowa budynku o windę zewnętrzną oraz przebudowa istniejących fos i doświetlaczy okien piwnicznych. Przebudowana zostanie cześć instalacji wewnętrznych. Ponadto zaplanowano zmiany przy miejscach postojowych na terenie działki, w celu utworzenia placu do zawracania dla pojazdów straży pożarnej.

Źródło: bydgoszcz.pl

_

7 sierpnia 2023 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165141

Skip to content