Nowe kierunki we włocławskich szkołach. Trwa nabór!

Nowe kierunki we włocławskich szkołach. Trwa nabór!

Urząd Miasta Włocławek

Od 15 czerwca 2020 r. trwa nabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021. W szkołach prowadzonych przez Gminę Miasto Włocławek planuje się otworzyć 57 oddziałów, z czego 23 w liceach ogólnokształcących, 24 w technikach i 10 w szkołach branżowych I stopnia. Łącznie przygotowano dla uczniów 1 670 miejsc. Liczba absolwentów klas VIII w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Włocławek to 886 osób.

Poza zawodami, w których tradycyjnie już kształcą włocławskie szkoły, na rok szkolny 2020/2021 proponowane są nowe kierunki takie jak: technik rachunkowości w Zespole Szkół Ekonomicznych, technik programista w Zespole Szkół Elektrycznych oraz technik spawalnictwa w Zespole Szkół Technicznych. Nowością są również klasy w Zespole Szkół Budowlanych w zawodzie technik budownictwa z innowacją: komputerowe wspomaganie projektowania CAD oraz technik robót wykończeniowych w budownictwie z innowacją: aranżacja wnętrz. Ponadto w Zespole Szkół Samochodowych w ramach nowego zawodu planuje się otworzyć klasę w zawodzie technik transportu drogowego.

Zapraszamy wszystkich absolwentów klas VIII do zapoznania się z szeroką ofertą szkół zawodowych i liceów ogólnokształcących funkcjonujących na terenie miasta Włocławek. Nasze placówki kształcą w różnorodnych kierunkach, dysponują nowoczesnymi pracowniami, posiadają świetnie wyposażoną bazę sportową, a ich uczniowie osiągają bardzo wysokie wyniki na egzaminach.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: wloclawek.edu.com.pl.

Do pobrania:

 

Źródło: www.wloclawek.pl

Fot. Pixabay

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6887686