Nowe, ciekawe miejsce w Młynach Rothera

Nowe, ciekawe miejsce w Młynach Rothera

Już w najbliższy weekend Młyny Rothera w Bydgoszczy zapraszają na inaugurację działalności Nowego Miejsca. Obywać się tam będą międzypokoleniowe warsztaty, spotkania, koncerty, czy projekcje filmowe. W przyszłości powstanie tam również kawiarnia.

Nowe Miejsce to przestrzeń otwarta na międzypokoleniowe i międzykulturowe działania twórcze, rozmowy i opowieści. Właśnie tam spotykać się mają mieszkańcy i mieszkanki Bydgoszczy, ale również osoby, kolektywy i organizacje, które działają na rzecz szeroko pojętej tolerancji, równouprawnienia i praw mniejszości.
Dla bydgoszczan Nowe Miejsce dostępne będzie od najbliższego weekendu. W sobotę i niedzielę na przedpołudniowe warsztaty obowiązywać będą zapisy (więcej TUTAJ), a południowe są otwarte. Wstęp jest bezpłatny.

– Nowe Miejsce zrodziło się do i ze współpracy. Aranżacja i wyposażenie wnętrza to efekt wspólnych działań Zespołu IKEA Bydgoszcz i Zespołu Młynów Rothera, przy wsparciu Miasta Bydgoszczy. W ramach inauguracji działalności w weekend 11-12 lutego odbędą się wydarzenia, pokazy filmowe i spotkania – informuje Anna Czarnecka, kierowniczka działu komunikacji Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera.

Nowe Miejsce zlokalizowane jest na parterze w Spichrzu Zbożowym Młynów Rothera (wejście z tarasu od strony Wyspy Młyńskiej). Początkowo przestrzeń spotkań będzie otwarta podczas wydarzeń, których harmonogram dostępny jest w kalendarzu Młynów. W przyszłości planowane jest uruchomić w tym lokalu kawiarnię, trwają już prace nad tym projektem.  W Nowym Miejscu znajdują się: sala warsztatowo-szkoleniowa, kącik dziecięcy, część kawiarniana i pracownia kulinarna.

Informacja: www.bydgoszcz.pl
Fot. www.bydgoszcz.pl

8 lutego 2023 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165152

Skip to content