Nowa wystawa w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka

Nowa wystawa w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka wraca do propozycji Wystawy Familijnej. Na ekspozycji swoje prace prezentować będą dzieci, ich rodzice i dziadkowie, a więc trzy pokolenia artystycznych rodzin.

Do udziału w siódmej już edycji Wystawy Familijnej, której otwarcie nastąpiło w piątek (20 stycznia 2023 r.), a więc w przeddzień Dnia Babci, zaprosiliśmy dwudziestu dziewięciu młodszych i starszych artystów reprezentujących dziewięć rodzin nie tylko z Torunia, ale także między innymi z Białegostoku, Gdańska czy Szczecina.

Najmłodszym uczestnikiem wystawy jest trzyletni Kajetan Neider z Hamburga. Jego niezwykle ekspresyjnym kompozycjom malarskim towarzyszą prace mamy i babci, którą jest znana toruńska rzeźbiarka prof. Alicja Majewska. Swoje prace w rodzinnym gronie prezentują też inni toruńscy artyści: Monika Rok z córką Tereską, Katarzyna Malejka z synem Franciszkiem, Agnieszka Majak z córkami Elżbietą i Joanną oraz synami Pawłem i Jankiem, Tomasz Wlaźlak z synem Nikodemem, a także przyszywany dziadek tego ostatniego – prof. Marian Stępak.

Największą na tegorocznej wystawie kolekcją jest zestaw przygotowany przez artystyczną rodzinę Łukasza Lewandowskiego, na co dzień prowadzącego Otwartą Strefę Twórczą w Grucznie, jego żonę Sviatlanę Dzemidovich oraz ich dzieci Helenę, Agatę i Józefa. Oprócz prac indywidualnych zaprezentowali oni także specjalnie przygotowane na tę wystawę kompozycje zbiorowe.

Wystawę można oglądać w salach Galerii przy Rynku Nowomiejskim 17 do 28 lutego 2023 r.

 

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu

Fot. Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu
Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

23 stycznia 2023 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7131313