Nowa wystawa czasowa w Młynie Wiedzy

Nowa wystawa czasowa w Młynie Wiedzy

Od 14 czerwca w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie dostępna nowa wystawa czasowa „Od piasku do szkła. Historia – technologia – zastosowanie”. 

Wystawa obejmuje istotną narrację historyczną, opowiada także o samym procesie technologicznym wytwarzania szkła. Interaktywny i multimedialny charakter ekspozycji objaśnia etapy powstawania szklanej tafli oraz szerokie możliwości jej zastosowania w codziennym życiu.

Ekspozycja została przygotowana przez Muzeum Zamkowe w Sandomierzu wspólnie z NSG Group w Polsce. Wystawa jest wynikiem współpracy sandomierskiej instytucji kulturalnej z jedną z największych firm produkcyjnych w regionie. Produkcja szkła w Sandomierzu ma bogatą, sięgającą lat 30. XX wieku historię, a jej wpływ na rozwój gospodarczy miasta w znacznej mierze odpowiada za jego obecny kształt.

W dniu udostępnienia ekspozycji w przestrzeni wystawy “Rzeka” o godz. 10:00, 12:00 i 15:00 odbędą się pokazy palenia i tłuczenia szkła w wykonaniu Szymona Piróga z NSG Group.

Wystawa będzie dostępna w Młynie Wiedzy do 26 lutego 2023 roku.

Informacje o aktualnie dostępnych wystawach są dostępne na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

27 maja 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165149

Skip to content