Nowa wakacyjna oferta w Młynie Wiedzy

Nowa wakacyjna oferta w Młynie Wiedzy

Od 7 sierpnia w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie obowiązywała zmieniona oferta wakacyjnych warsztatów. Toruńskie centrum nauki zaprasza w sierpniu do zwiedzania interaktywnych wystaw oraz udziału w spektaklach teatru cieni. 

We wtorki Młyn Wiedzy zaprasza na warsztaty “Ruchome obrazy”, które są poświęcone różnorodnym formom i technikom animacji klasycznej. W środy uczestnicy poszukają m.in. odpowiedzi na pytanie, dlaczego po zjedzeniu ananasa lub kiwi szczypie nas język i poznają wiele ciekawych faktów z życia roślin. Podczas czwartkowych zajęć “W 60 minut dookoła świata” będzie można poznać sekrety różnorodnych kultur. – Zabierzemy naszych gości do najbardziej tajemniczych i niesamowitych miejsc na świecie. Pomoże nam w tym… wyobraźnia – mówi Marcin Centkowski, rzecznik centrum nauki.

Konstruktorów i miłośników wyścigów Młyn Wiedzy zaprasza na piątkowe zajęcia “Grand Prix”. Uczestnicy będą mogli wykonać różne modele pojazdów napędzanych silniczkiem elektrycznym. Pod koniec zajęć stworzone pojazdy wezmą udział w wyścigu. – Dzięki temu sprawdzimy jak ważne jest przemyślenie i zaprojektowanie konstrukcji pojazdu i jak różne zastosowane rozwiązania wpłyną na osiągnięty wynik – wyjaśnia Marcin Centkowski.

Głównymi bohaterami sobotnich warsztatów będą chrząszcze. Zdradzą uczestnikom sekrety swojego życia i ujawnią strategie zapewniające przetrwanie w każdym środowisku. W niedziele centrum nauki zaprasza do udziału w zajęciach “Wakacyjne łamigłówki”, w trakcie których będzie można poćwiczyć umysł, rozwiązując zagadki przygotowane przez animatorów Młyna Wiedzy.

Warsztaty w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy są realizowane od wtorku do piątku w godz. 10:00-11:00 i 12:00-13:00, w soboty i niedziele w godz. 11:00-12:00 i 14:00-15:00. Opisy poszczególnych zajęć są dostępne na stronie internetowej – “Wakacje 2018”.

Wystawa poświęcona nauce obywatelskiej

W sierpniu można również zwiedzać bezpłatnie wystawę “Beyond The Lab”, która jest dostępna w namiocie przed budynkiem Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Ekspozycja pokazuje, że dzięki nowoczesnym technologiom i zaangażowaniu zwykłych obywateli, nauka może rozwijać się w zaciszu domów, a odkrycia naukowców-amatorów rewolucjonizują świat.

Teatr cieni przed Młynem Wiedzy 

22 i 23 sierpnia przed Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zostaną zaprezentowane wyjątkowe spektakle teatru cieni – “Prawo dżungli”. – To poruszająca opowieść o dwóch kontrastujących światach dotykająca tematu zgody człowieka z naturą. Kraina dzikich zwierząt, pełna pierwotnych instynktów i nieokiełznanych żywiołów w fizycznej polemice z cywilizacją oraz współczesnymi wygodami. Atmosferę niepokoju i badawczości przetną dynamiczne sceny tętniącej życiem przyrody, rodzącej się przyjaźni obcych sobie gatunków oraz burzliwej walki serc – mówią o spektaklu jego twórcy.

Przedstawienia odbędą się o godz. 21:00, 22:00 i 23:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.  Uczestnicy będą mogli również wcielić się w aktorów teatru cieni. Przed spektaklami i w przerwach między nimi będzie dostępna specjalna instalacja, dzięki której będą mogli odegrać wyreżyserowane przez siebie show.

Informacje o wydarzeniach w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy są dostępne na stronie internetowej centrum nauki.

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6883004