Noc Muzeum po królewsku

Noc Muzeum po królewsku

Muzeum Zamku Królewskiego w Warszawie organizuje – 16 maja 2020 r. – w ramach Europejskiej Nocy Muzeów wirtualne zwiedzanie Zamku za pośrednictwem kanału YouTube oraz konta facebookowego.

Zaproszenie na Noc Muzeum po królewsku.

Start Nocy Muzeum po królewsku nastąpi w sobotę, 16 maja, o godz. 19.00. Wyruszymy z Sali Wielkiej (Balowej) poprzez Pokój Marmurowy, Salę Rycerską, Tronową, Gabinet Monarchów Europejskich, Gabinet Króla, Garderobę, Sypialnię, Pokój Audiencjonalny Stary i Pokój Canaletta.

Pasjonaci historii i eksperci naukowi Zamku zaproszą Państwa na spacer po królewskich salach, opowiedzą o ich symbolice i przedstawią zagadnienia z dziedziny historii, historii sztuki i obyczajowości.

Znajdzie się też miejsce na specjalne zaproszenie na archeologiczną wystawę plenerową Tajemnice zamkowych Ogrodów, która udostępniona zostanie w Ogrodzie Dolnym w niedzielę, 17 maja br. Ekspozycja przygotowana przez Dział Archeologii Zamku pokaże najciekawsze odkrycia dokonane na terenie Górnego i Dolnego Ogrodu podczas prowadzonych tu przez lata badań wykopaliskowych.

Ekspozycja prezentowana przed Arkadami Kubickiego połączona będzie z grą plenerową “Zostań odkrywcą”. Przemierzając ze specjalną mapką Ogrody i odnajdując w terenie oznaczone flagami kolejne miejsca kryjące historyczne relikty, można odgadnąć zaszyfrowane hasło, a potem odebrać nagrodę!

Więcej informacji: Tutaj.

Źródło: www.zamek-krolewski.pl

Fot. Pixabay

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7023663