Noc Muzeów w CSW

Noc Muzeów w CSW

Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu zaprasza 19.05.2018 r. (sobota)  na kolejne nocne zwiedzanie!

Aktualnie w CSW można obejrzeć pięć wystaw: “Migotanie” Łukasza Patelczyka i “6,7 GB. Wystawa z pigułki” – które są otwarte już tylko do 20 maja; wystawę “I po co nam wolność?” oraz otwarte w ubiegłym tygodniu wystawy “Plastra” i prezentację fotografii “Chińska dusza. Cuda prownicji Hubei”.

Tego wyjątkowego wieczoru pokażemy również instalację interaktywną “Sortuj się”, nawiązującą do zjawiska kategoryzowania i dyskryminacji. Elementy tej pracy będą rozmieszczone w przestrzeni całego CSW i odpowiednio w nią wplecione.
Przygotowaliśmy także warsztaty rodzinne, quiz filmowy dla uczniów szkół średnich i Salon Gier Planszowych.

? Zwiedzanie aktualnych wystaw, godz. 18.00–24.00. Wstęp wolny!
? Magdalena Hoffa, Marta Wyczółkowska/„Sortuj się” – instalacja interaktywna, godz. 19.00
Działanie dotyczące zjawiska kategoryzowania i dyskryminacji w formie interaktywnej instalacji. Punktem wyjścia jest systematyka segregacji odpadów i stworzenie nowej relacji między podmiotem – wyrzucającym, a przedmiotem – wyrzucanym. Wyrzucający (podmiot) staje się jednocześnie wyrzucanym (przedmiotem) i odwrotnie, następuje więc uprzedmiotowienie osoby oraz upodmiotowienie śmieci.
Wstęp wolny
? Warsztaty rodzinne, godz. 17.00–18.30
Warsztaty rodzinne w przestrzeni aktualnych wystaw.
Dla dzieci w wieku 6–12 lat wraz z opiekunami.
Wstęp: 1 zł/os., zapisy: eduakcje@csw.torun.pl lub 56 610 97 16.
? Noc Muzeów w Kino Centrum, godz. 18.00
Quiz filmowy dla uczniów szkół średnich.
Wydarzenie dla uczestników projektu “Stare kino – młodzi polecają. Cykl edukacyjno-filmowy promujący wiedzę o polskim kinie przedwojennym”. Zapraszamy do kibicowania!
Wstęp wolny
? Salon Gier Planszowych, godz. 19.00–24.00
CZYTELNIA CSW zamienia się w Salon Gier Planszowych. Wszyscy, którzy odwiedzą nas w Noc Muzeów w godz. 19.00–24.00 mają okazję wziąć udział w wielkim PLANSZOWISKU i zagrać w najróżniejsze gry planszowe takie jak: „Kolejka”, „Strajk. Skok do wolności”, MS BATORY i wiele innych. Na zwycięzców czekają nagrody!
Wstęp wolny!

Więcej informacji:

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6868957