„Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” – podsumowanie spotkania z 10.06.2017

„Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” – podsumowanie spotkania z 10.06.2017

Piąte, ostatnie w tym roku szkolnym warsztaty dla rodziców z cyklu „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie”, zatytułowane „Temat śmierci jako tabu, które warto oswajać” odbyły się 10 czerwca 2017 r. w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy.

 

Spotkanie miało na celu wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne uzdolnienia. Warsztaty poprowadziła psycholog Magdalena Dunajska – pracownik Pałacu Młodzieży oraz Hospicjum ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy.

Tym razem uczestnicy zapoznali się z problematyką śmierci, która w większości domach jest tematem tabu. Rodzice, opiekunowie chcą ustrzec swoje dzieci przed trudnymi tematami: choroby, niepełnosprawności, starości, przemijania, śmierci. Robią to w dobrej wierze, żeby je chronić, mówiąc: „będą miały jeszcze czas się z nimi zetknąć”, ale czy oby na pewno?

Wyzwaniem dla uczestników warsztatów było wspólne znalezienie odpowiedzi na nurtujące pytania: Czy powinno się chronić nasze dzieci przed tematem śmierci? Czy może lepiej by usłyszały o tym od najbliższych osób, które są przewodnikami w ich życiu? Jak rozmawiać o chorobie, śmierci, umieraniu? Jak ukoić lęki naszych dzieci, które pojawiają się na każdym etapie rozwoju psychospołecznego? Jak dostosować komunikat do wieku i możliwości poznawczych naszych pociech?

Warsztaty „Temat śmierci jako tabu, które warto oswajać” z cyklu „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” zostały zorganizowane przez Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.

 

Strona internetowa programu https://www.edu.bydgoszcz.pl

Administrator KPPE
administrator@edupolis.pl

Organizacja: Departament Cyfryzacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7036770