Niezwyciężona Klaudia

Blisko pół tysiąca lekkoatletów, w tym największe gwiazdy krajowej lekkoatletyki, wystartowało w weekend (5-6 marca 2022 r.) w Arenie Toruń podczas 66. PZLA Halowych Mistrzostw Polski.

W zawodach wzięła udział najbardziej utytułowana lekkoatletka włocławskiej Vectry – Klaudia Kazimierska. Włocławianka wzięła udział w biegach na 1500m i 3000m.

Kazimierska obroniła tytuł młodzieżowej mistrzyni Polski zarówno na dystansie 1500 m, jak i na dystansie 3000 m i zdobyła dwa złote medale podczas Halowych Mistrzostw Polski U23 w Toruniu. Włocławiance niewiele zabrakło także do seniorskiego medalu podczas biegu na 3000 metrów.

Bieg na 1500 m na włocławianka zakończyła z wynikiem 4:26,97, co dało jej siódmą pozycję w seniorskiej rywalizacji na tym dystansie. Zdecydowanie lepiej 20-latka pobiegła na dystansie 3000 m., który ukończyła z rekordem życiowym – 9:14.01. Wynik ten pozwolił jej zająć czwarte miejsce i zwyciężyć w kategorii U-23.

Źródło: ddwloclawek.pl