“Niech żyje bal…” – bal karnawałowy w Przedszkolu Samorządowym “Kujawiaczek”

“Niech żyje bal…” – bal karnawałowy w Przedszkolu Samorządowym “Kujawiaczek”

Przedszkole Samorządowe "Kujawiaczek" w Piotrkowie Kujawskim

Dziś w przedszkolu śmiech i tańce,
tańczą różne przebierańce,
Każdy przebrał się inaczej…

 

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. W tym roku, ze względu na sytuację związaną z pandemią, zabawa odbywała się osobno w każdej grupie wiekowej. Każdego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, a w przygotowanej sali przedszkolnej można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne motylki, rycerzy, smoka, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana… nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje, a rozpoznać w nich dzieci było bardzo trudno. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach prowadzonych przez swoje wychowawczynie tańcząc samodzielnie, w parach i grupach, chłopcy z dziewczętami.

 

Prezentowana grupa „Pszczółek” też bawiła się w swoim gronie. Można było zaobserwować wszystkie style taneczne, a pomysłowość w łączeniu rytmicznych kroków i ruchów ciała nie znała granic. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Na zakończenie odbył się słodki poczęstunek.

Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka – nauczyciele dołożyli wszelkich starań, aby w tym dniu na twarzach dzieci gościł uśmiech, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów.

 

Elżbieta Sobieraj

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7025450