Niebieski kwiecień w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu

Niebieski kwiecień w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu

Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu

Kwiecień jest Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu, jego ideą jest propagowanie wiedzy o tym zaburzeniu oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzeby i problemy osób dotkniętych autyzmem. W Toruniu jedną z proponowanych inicjatyw w tym zakresie jest akcja „Niebieski kwiecień w Toruniu – wiem więcej o autyzmie”, organizowana od kilku lat przez Centrum Terapii i Edukacji „Mały Książę” w Toruniu.

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu po raz kolejny przyłącza się do akcji. W Światowym Dniu Wiedzy na Temat Autyzmu – 2 kwietnia – zorganizowała ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich webinarium „Biblioteka przyjazna dla osób w spektrum autyzmu. Kilka wskazówek na start”. W spotkaniu, które poprowadziła Aleksandra Sztajerwald z Fundacji Kultura bez Barier udział wzięło 50 bibliotekarzy z całej Polski. Uczestnicy uzyskali informacje, jakie warunki powinny być spełnione, by biblioteka była przyjazna dla  osób dotkniętych autyzmem, otrzymali również wskazówki, jak nawiązywać komunikację oraz jak organizować wydarzenia dla tych odbiorców.

Na stronie internetowej Biblioteki dostępnych jest wiele materiałów związanych z autyzmem.  Są to m. in. wykazy publikacji dostępnych online oraz przydatnych linków.

W zakładce serwis informacyjny/bibliografie tematyczne, dostępne są obszerne zestawienia bibliograficzne, zawierające publikacje  dotyczące zagadnienia autyzmu i Zespołu Aspergera, także z dostępem do pełnych wersji tekstowych.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Biblioteki oraz jej konta facebookowego i skorzystania z naszych usług online.

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

Fot. Pixabay

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6882920