„Nie śpijcie kiedy wiosna…”

„Nie śpijcie kiedy wiosna…”

Przedszkole Samorządowe "Kujawiaczek" w Piotrkowie Kujawskim

 

„Kiedy wiosna przyjdzie do nas,
roześmiana i zielona … ”

Powitanie wiosny to tradycja Przedszkola Samorządowego „Kujawiaczek” w Piotrkowie Kujawskim. Jednak trwająca od ubiegłego roku pandemia po raz kolejny nie pozwoliła na wspólną przedszkolną uroczystość i zaproszenie gości. Tegoroczne obchody były skromniejsze, jednak jak zwykle radosne.

Już na kilka dni przed zakończeniem kalendarzowej zimy w każdej sali pojawił się ogródek z zasiewami, a dzieci miały okazję zabawić się w małych ogrodników – nic tak nie cieszy jak obserwacja efektów własnej pracy. W pierwszym wiosennym tygodniu dzieci szukały również oznak nowej pory roku wokół przedszkola, podczas spacerów i zabaw na dworze.

Kulminacją obchodów było przedstawienie pt. „Nadejście wiosny” w wykonaniu dzieci z grupy „Biedronki”. Przedszkolaki wcieliły się w role Pani Wiosny, Pani Zimy, Wietrzyka, Słoneczka, Deszczyku i różnorodnych kwiatów i zwierzątek – symboli wiosny. Przedstawienie było radosne i perfekcyjnie przez małych aktorów zagrane. Rolę widowni pełniły dzieci z grupy „Pszczółki”, które po okazaniu „biletu” mogły wejść do „teatru”, oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (maseczki i odpowiednia odległość od aktorów).

 

Tegoroczna wiosna każe nam na siebie długo czekać, a zmienna pogoda nie sprzyja jej poszukiwaniom. Najważniejsza jednak jest wiosna w naszych sercach i nadzieja, że świat wkrótce powróci do normalności, a nasze będą mogły wspólnie bawić się w radosnych promieniach wiosennego słońca.

 

Opracowała: Dorota Kurant

15 kwietnia 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185060

Skip to content