Nie oceniaj smoka przed bajką. Spektakl improwizowany dla dzieci

Smok z lizakiem, Pixabay

Nie oceniaj smoka przed bajką. Spektakl improwizowany dla dzieci

Dwór Artusa - logo

Smoki, smoczyce i smoczątka. W tradycyjnych bajkach to z reguły ciemne charaktery zionące ogniem pokonywane przez dzielnych rycerzy. Tym razem będzie inaczej! Dzieci wraz z rodzicami wskażą, jakiego smoka chciałyby zobaczyć. Dzięki ich sugestiom powstanie bajka o wymyślonych przez widzów stworach.

Może pojawi się smoczyca krawcowa szyjąca kolorowe skarpety zakochana w Mikołaju Koperniku? Może smok Eugeniusz, który jest nauczycielem w szkole dla księżniczek? A może smoczuś Antoś, który wszystko gubi i musi mieć asystenta, który wszystko za niego znajduje?

Bajkowe historie zależą od wyobraźni małego widza – on tu rządzi! Opowieści powstaną na żywo, na oczach dzieci. Bez scenariusza. Już nie możemy się doczekać gdzie ta historia nas zaprowadzi…

Bajka improwizowana dla młodych widzów to połączenie teatru i animacji. Powstaje opowieść, którą można przeżyć tylko raz, drugi raz się nie zdarzy. Aktorzy przemycają też sporo humoru dla dorosłych, warto więc przyjść całymi rodzinami i podarować sobie godzinę radości.

Bujdy i Bajania, czyli Ada Żurawska i Cezary Markiewicz, to stosunkowo młoda formacja. Występuje na scenie od dwóch lat, odgrywając przedstawienia dla dorosłych, jak i dla dzieci. Sztuki improwizowania uczyli się pod okiem instruktorek z Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Obecnie doskonalą warsztat u boku najlepszych polskich improwizatorów. Występują w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury, na scenie bydgoskiego Eljazzu oraz okazjonalnie na scenach w całym kraju. Tym razem przywędrowali do Torunia!

 

Współorganizator:

Kiedy: 15.03.2020 (niedziela), godz. 12.00
Gdzie: Sala Mała Dworu Artusa

Cena biletu od osoby 15 zł. Bilet rodzinny 50 zł (4 osoby, w tym min. 1 osoba dorosła)
Zakup biletów przez GoOut na stronie organizatora.

Zdjęcie gł.: Pixabay

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,144,510