“Naukowy powrót do przyszłości” w Młynie Wiedzy

“Naukowy powrót do przyszłości” w Młynie Wiedzy

“Naukowy powrót do przyszłości” to tytuł pikniku popularnonaukowego przygotowanego przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w ramach Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki 2018.

Centrum nauki zaprasza do wspólnej zabawy nauką 21 i 22 kwietnia w godz. 10.30-17.30. – Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przygotowało piknik nawiązujący tematycznie do trylogii “Powrót do przyszłości”. Postanowiliśmy przyjrzeć się obszarom życia, które podlegają ciągłym przemianom – mówi Katarzyna Przegiętka, kierownik Działu Naukowo-Dydaktycznego Młyna Wiedzy. – Szczególną uwagę zwrócimy na materiały – materiały przyszłości, ale także na to, jak na materiały patrzono w przeszłości. Komunikacja i język. Jak komunikowano się dawniej i jakie drogi komunikacji przewidujemy w przyszłości. Jak poruszano się dawniej i jak będziemy poruszali się w przyszłości – dodaje.

Nie zabraknie tematów związanych z żywnością i czasem. Elementem pokazowym na pikniku będzie pojazd, którym dr Emmett Brown i Marty Mc-Fly, podróżują w czasie – DeLorean DMC-12. Uczestnicy festiwalu będą mogli zanurzyć się w wirtualne światy dzięki okularom VR i zobaczyć pokaz „Czy błyskawica rozpędzi DeLoreana?”.

Udział w pikniku przed budynkiem Centrum będzie bezpłatny.

Poznaj dziką przyrodę i zanurz się w fantastyczny świat matematyki

Toruński Festiwal Nauki i Sztuki będzie jedną z ostatnich okazji do zwiedzenia dwóch czasowych wystaw w Młynie. Z początkiem maja centrum nauki opuszczą ekspozycje – “Wszystko…jest liczbą” oraz “Wildlife Photographer of The Year”. – Wystawa fotograficzna, poza możliwością podziwiania piękna przyrody, pozwala naszym zwiedzającym na zapoznanie się ze sprzętem jakiego używają w swojej pracy najlepsi fotografowie przyrody na świecie. Na wystawie matematycznej goście Młyna mogą odkrywać zastosowanie matematyki w takich dziedzinach naszego życia jak muzyka, architektura, sztuka. W końcu wszystko… jest liczbą – mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. Wystawy będzie można zwiedzać do 6 maja br.

To ja! Matematyka – nowa wystawa czasowa

Kilka dni póżniej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprosi na nową czasową ekspozycję, która przyjedzie do Torunia z pierwszego matematycznego centrum nauki na świecie “Mathematikum” w Giessen. – Na kolejną matematyczną wystawę składa się 20 interaktywnych eksponatów. Nawiązują do zagadnień matematycznych związanych z pojęciem figur płaskich i brył. Wśród eksponatów znajdują się także stanowiska dotyczące statystyki czy kombinatoryki. Z ekspozycji mogą korzystać zwiedzający niezależnie od wieku. Dla najmłodszych przygotowane będą stanowiska z bańkami, puzzlami i rożnego typu matematycznymi łamigłówkami – wyjaśnia Agnieszka Woźniak z Działu Naukowo-Dydaktycznego CNMW. Ekspozycja będzie dostępna do połowy grudnia 2018 roku.

Informacje dotyczące propozycji jedynego centrum nauki w woj. kujawsko-pomorskim można znaleźć na stronie: mlynwiedzy.org.pl.

Zdjęcia: Mathematikum, Giessen, Niemcy

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7142871