Naukowe halloween

Grafika na szarym tle z konturem strasznej postaci: Naukowy Zamęt w Strasznym Młynie z datą i godziną

Naukowe halloween

logotyp: Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

27 października 2023 r. w godz. 18:00-21:00 kolejna odsłona “Strasznego Młyna” w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Bilety w przedsprzedaży kosztują 30 zł, w dniu wydarzenia 50 zł.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zachęcamy do zakupu biletów w Można je nabyć również w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Odkryj zakamarki naszego centrum nauki, spotkaj duchy naukowców i zobacz wyjątkowy pokaz chemiczny… w szopie.

Tym razem budynek naszego centrum nauki nawiedzą duchy wybitnych naukowców. Chodzą słuchy, że nasi goście zmącili ich spokój i (duchy) nie opuszczą nas, dopóki uczestnicy/uczestniczki tego wydarzenia nie rozwiążą wielu zagadek związanych ze zjawiskami przyrodniczymi (nie paranormalnymi!).

Na wystawie “O obrotach” będzie czekał Isaac Newton. Zaprezentujemy pokazy związane z dyspersją światła i aberracją chromatyczną, prawem powszechnego ciążenia i doświadczenia związane z zasadami dynamiki Newtona.

W przestrzeni wystawy “Rzeka” zajrzycie do pierwszego laboratorium Marii Skłodowskiej-Curie. Podczas specjalnego pokazu chemicznego poznacie i zobaczycie kilka “tajemnic” pracy chemika. Dowiecie się czym jest luminescencja i jak to możliwe, że niektóre substancje (i nie tylko) świecą. Pokazy w szopie potrwają ok. 15 minut. Zapraszamy o godz. 18:15, 19:15 i 20:10.

Na trzecim piętrze (wystawa “przeŻYCIE”) będzie okazja, aby lepiej poznać Bronisława Piłsudskiego, prekursora etnografii. W nawiązaniu do jego badań nad kulturą Ajnów, czyli pierwotnych mieszkańców wysp japońskich, będzie można stworzyć drewnianą ozdobę z motywem niedźwiedzia, zwierzęcia czczonego przez ten lud.

Na 4. piętrze spotkacie się z Nikola Teslą i poznacie dokonania tego niezwykłego naukowca i wynalazcy. Gdyby nie on, nasz świat mógłby wyglądać zupełnie inaczej. Przeprowadzicie eksperyment z “magiczną żarówką” oraz poznacie właściwości plazmy. Na tym sam piętrze, na pewno, natraficie na Leonarda da Vinci. Na “jego” stanowisku posłuchacie ciekawostek o malarstwie, architekturze, anatomii i wynalazkach. Pokolorujecie obrazy mistrza renesansu, spróbujecie sił w piśmie lustrzanym oraz poznacie podstawy anatomii i nauczycie się rozpoznawać organy człowieka i ich funkcje. Ułożycie też most Leonarda.

Na wystawie “Idee” (5. piętro) spotkacie Polaka z wyboru – Rudolfa Weigla, który uratował bezpośrednio tysiące osób przed niechybną śmiercią, pośrednio przyczynił się do ocalenia nawet i milionów osób. Na stanowisku poznacie losy prawdziwego bohatera, na własne oczy przekonacie się w jakich warunkach pracował i dokonywał swoich wiekopomnych odkryć. Dzięki badaniom prof. R. Weigla udało się pokonać tajemniczego wroga, którego będzie okazja zobaczyć pod mikroskopem.

Jeżeli nie uda się poprawnie odpowiedzieć na pytania jednego z nawiedzających nas naukowców, udasz się do posępnej tawerny, którą znajdziesz na wystawie “Rzeka”. Weźmiesz udział w pasjonującej rozgrywce i zmierzysz się w pojedynku z właścicielem tawerny. Gra toczy się o wysoką stawkę! Jeśli zwyciężysz otrzymasz prawo do podpowiedzi i drugą szansę na udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytanie naukowca.

Zakup biletów w systemie sprzedaży online

Źródło: www. mlywiedzy.org.pl

12 października 2023 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7645954

Skip to content