Naukowe ferie zimowe w Młynie Wiedzy

Naukowe ferie w Młynie Wiedzy

Naukowe ferie zimowe w Młynie Wiedzy

Młyn Wiedzy w Toruniu

We wtorki uczestnicy odbędą podróż po najzimniejszych miejscach naszej planety. – Dowiemy się, jakie organizmy potrafią przeżyć w tak niesprzyjających warunkach, i co człowiekowi pozwala przetrwać arktyczne mrozy oraz ciemność polarnej nocy. Przyjrzymy się życiu Inuitów, odwiedzimy Polską Stację Antarktyczną, by na koniec podryfować z górą lodową po bezkresnym oceanie – mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy.

W środy w centrum nauki będą odbywały się warsztaty „U u Ga Ga!, czyli poradnik młodego jaskiniowca”. Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się, jakie zwierzęta żyły na Ziemi w epoce lodowcowej, z jakich materiałów nasi przodkowie wykonywali narzędzia i poznają drzewo rodowe naszego gatunku. W czwartki, wykorzystując różne formy plastyczne i techniczne uczestnicy warsztatu „Wszyscy na scenę” będą mogli poczuć się jak prawdziwi artyści, projektując, reżyserując i odgrywając swoją sztukę teatralną. – W trakcie piątkowych zajęć „W góry!” wspólnie z uczestnikami odbędziemy podróż po górskich zakamarkach, w których będzie można spotkać ciekawe organizmy, niezwykłe zjawiska krasowe oraz atmosferyczne – wyjaśnia rzecznik Młyna Wiedzy.

W sobotę Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na zajęcia „Sztuka Aborygenów”. Uczestnicy udadzą się w podróż, aby poznać Aborygenów, którzy stworzyli najstarszą trwającą nieprzerwanie do dziś kulturę na naszej planecie. Kropkowanie jest najbardziej charakterystycznym elementem sztuki aborygeńskiej i właśnie jemu w głównej mierze poświęcony jest ten warsztat. Sama technika jest bardzo prosta, lecz daje naprawdę niesamowite efekty. W niedziele Młyn Wiedzy zaprasza na zajęcia poświęcone węzłom.

Warsztaty będą odbywały się od wtorku do piątku w godz. 9.00-10.00 i 11.00-12.00. W soboty i niedzielę Młyn Wiedzy zaprasza na zajęcia w godz. 11.00-12.00 i 13.00-14.00. Zwiedzanie wystaw będzie możliwe od wtorku do piątku w godz. 9.00-15.00 (bez tur), natomiast w soboty i niedziele w godz. 11.00-17.00.

Opisy warsztatów można znaleźć na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Bilety na zajęcia oraz zwiedzanie można kupić w kasie Centrum lub w elektronicznym systemie sprzedaży online.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7134600