Nauczyciele konsultanci KPCEN w Bydgoszczy podnoszą kompetencje cyfrowe

Nauczyciele konsultanci KPCEN w Bydgoszczy podnoszą kompetencje cyfrowe

KPCEN Bydgoszcz

W Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy od 1 do 3 września 2020 roku dla grupy pierwszej oraz od 7 do 9 września 2020 roku dla grupy drugiej  odbyło się szkolenie Praca zdalna nauczyciela konsultanta organizowane przez Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu.

Zajęcia prowadzili Mirosław Ziętarski  i Marcin Czyżuk  z Centrum Nowoczesnych Technologii Nauczania WSB w Toruniu. Szkolenie rozwinęło kompetencje cyfrowe nauczycieli konsultantów. Poznali edukacyjne narzędzia i aplikacje webowe, m. in narzędzia Google: dokumenty, arkusze i prezentacje, ankiety i testy, aplikacje do tworzenia edukacyjnych zasobów multimedialnych, narzędzia do tworzenia ćwiczeń i testów – quizlet, kahoot,  wirtualne tablice – padlet, animacje – powtoon, narzędzia do tworzenia grafiki – canva. Praca przebiegała na platformie ClickMeeting, narzędziu do dydaktyki zdalnej, na którym nauczyciele konsultanci będą prowadzić formy doskonalenia online: konsultacje, konferencje, warsztaty, sieci współpracy. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą także wspierać dyrektorów i nauczycieli w pracy zdalnej z uczniami.

I. Zduńczuk

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016696