Nauczyciel to nie tylko zawód

Nauczyciel to nie tylko zawód

W Muzeum Oświaty, Wydziale Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy zapoczątkowano cykl spotkań pt. „Nauczyciel to nie tylko zawód”. Zaproszonym gościem – nauczycielem była pani Beata Kobus, która uczy historii i WOS‑u w Szkole Podstawowej im. M. Rejewskiego w Białych Błotach. W życiu prywatnym jest harcerzem, pełniła funkcję komendanta Hufca ZHP Bydgoszcz Miasto, a całe jej dotychczasowe życie jest związane z harcerstwem.

W spotkaniu uczestniczyła klasa II wraz z wychowawcą ze SP nr 31. Na początku spotkania została przedstawiona dzieciom pani Beata, a następnie przeprowadzone zostały warsztaty przypominające zbiórkę harcerską. Uczniowie zostali podzieleni na zespoły, które wykonywały grę nawiązującą tematyką do bezludnej wyspy. Całe spotkanie oscylowało wokół morskich klimatów. Oczywiście nie zabrakło wspólnego śpiewania, zabaw i pląsów – jak to na harcerzy przystało. Uśmiech i radość nie schodziła z twarzy uczestników warsztatów.

Podczas tego spotkania uczniowie dowiedzieli się, że nauczyciel nie tylko zadaje prace domowe, ocenia, przeprowadza egzaminy, czy sprawdziany i prace klasowe, ale też potrafi się bawić i śmiać. Realizuje także swoje różne pasje po przeprowadzonych lekcjach.

Joanna Grabowska-Janowiak – Muzeum Oświaty 

24 listopada 2023 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7190251

Skip to content