Nasza Wieś Działa

logo projektu Nasza Wieś Działa

Nasza Wieś Działa

Fundacja Kultury Pozytywka logo

“Nasza wieś działa” Fundacji Kultury Pozytywka to kolejne interdyscyplinarne działania skierowane do dzieci, młodzieży oraz dorosłych – mieszkańców wsi Nowe Dąbie, położonej w regionie Pałuki, w województwie kujawsko-pomorskim oraz sąsiadujących z nią sołectw.

Fundacja działa na terenie sołectwa Nowe Dąbie i gminy Łabiszyn od 2020 r. Już kilka lat prowadzimy konsultacje z okolicznymi mieszkańcami na temat ich oczekiwań. W 2021 i 2022 roku z sukcesem prowadzimy projekt ‘Wieś Pełna Kultury’, a pozytywny odzew od mieszkańców stał się dla nas inspiracją do dalszego działania.

Pragniemy wykorzystać potencjał oraz zaangażowanie mieszkańców naszej małej ojczyzny, aby wspólnie stworzyć miejsce pełne aktywnego współdziałania oraz doskonałe miejsce do życia, gdzie wspólnie będziemy organizować wartościowe wydarzenia adresowane do rodzin z całej gminy, a także powiatu.

Kluczową kwestią w naszym projekcie jest oddolność działań oraz aktywizacja naszej małej społeczności. Związek fundacji z Nowym Dąbiem rozpoczął się, kiedy stworzyliśmy tutaj sieć kontaktów, której podstawę stanowią kombinacja doświadczenia społecznego fundacji i energii oraz inicjatyw mieszkańców. Projekt jest odpowiedzią na wielokrotnie artykułowane zapotrzebowanie na działania, które dawałyby impuls do realizacji oczekiwań mieszkańców w sferze zagospodarowania wolnego czasu. Czujemy, że istnieje wyraźna oddolna potrzeba zaangażowania się i działania.

Głównym naszym celem jest podniesienie aktywności społecznej oraz twórcze zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców, poprzez zajęcia realnie wpływające na poczucie sprawczości uczestników projektu. W wyniku naszych działań obyły się już letnie artystyczne półkolonie dla dzieci z naszego sołectwa, w najbliższym czasie planowane są szkolenia motywacyjne, szkolenia organizacyjne, planowanie wydarzeń, nabór wolontariuszy.

Wspólnie z partnerami przygotowujemy piknik Święto Ziemniaka w Nowym Dąbiu (24.09.2022 od godz.14.00), którego elementem będzie promocja zdrowego stylu życia „Dzień dla zdrowia”.

12 września 2022

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165163

Skip to content