Narodowe Centrum Kultury – majówka z #BarwamiWspólnymi

Narodowe Centrum Kultury – majówka z #BarwamiWspólnymi

Z powodu panującej pandemii i obowiązujących obostrzeń majówka 2020 będzie inna niż wszystkie, jakie pamiętamy do tej pory.  Ale “inna” to nie znaczy “gorsza”.

Narodowe Centrum Kultury zadba o to, by była niezapomniana!

W najbliższy weekend – od 1 do 3 maja – obchodzimy w Polsce ważne święta:

1 maja – Święto Pracy
2 maja – Dzień Flagi RP
3 maja – Święto Konstytucji 3 Maja

W tym roku, względów bezpieczeństwa, będziemy je celebrować w domach. Przegotowane zostały 4 propozycje spędzania tego świątecznego czasu wraz z domownikami:

 • #AkcjaKokarda
  #KokardaNarodowa #BarwyWspólne
  #AkcjaKokarda to zaproszenie do wspólnego świętowania dla całej rodziny. W mediach NCK 30 kwietnia ukaże się film instruktażowy: jak wykonać własnoręcznie kokardę narodową. Wykonajcie i podzielcie się filmami lub zdjęciami, publikując ja na Facebooku i Instagramie, podpisując: #AkcjaKokarda #KokardaNarodowa #BarwyWspólne.
 • Kwaranteleturniej z Gdzie Bądź
  Ile wiesz o Polsce? Kwaranteleturniej GDZIE BĄDŹ #BarwyWspólne
  Narodowe Centrum Kultury zaprasza na jedyny w swoim rodzaju teleturniej live z czasów kwarantanny. Prowadzący BIAŁO-CZERWONY Kwaranteleturniej zadadzą 18 pytań, czas odpowiedzi na każde pytanie to 60 sekund. Liczy się wiedza i szybkość! Dzięki specjalnej aplikacji zostanie wyłoniony zwycięzca.

  YouTube,
  kanał podróżniczy „Gdzie Bądź”  oraz facebook.com/NarodoweCentrumKultury
  i facebook.com/barwywspolne – poniedziałek 4 maja, godz. 20.00 
 • Matecznik – akcja komiksowa
  Narodowe Centrum Kultury przygotowało specjalnie na majowy weekend 2020 wyjątkową premierę Matecznika – komiksową odsłonę materiałów popularnego Pakietu Edukacyjnego #BarwyWspólne. Już w poniedziałek – 4 maja – zapraszamy na pierwszą wprowadzającą odsłonę, w środę – 6 maja – ukażą się zadania,  zaś w piątek NCK czeka na ich realizacje. Matecznik: facebook.com/barwywspolne od 4 maja do ostatniego zadania! 
 • Konkurs na antenie Naszego Radia 104,7 fm
  Majowy Sieradz! Harcerki i harcerze z Hufców ZHP Sieradz i Zduńska Wola oraz Redakcja Rozgłośni regionalnej Nasze Radio 104.7 FM zapraszają na “Tydzień z Biało-Czerwoną”.
  Na stronie nasze.fm/nronline, w dniach 27 kwietnia – 30 maja odbędzie się konkurs dotyczący Dnia Flagi RP. Dla zwycięzców przewidziano nagrody!

 

Źródło: www.nck.pl

Fot. gł. www.nck.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7161528

Skip to content