„Namibia – fascynująca kraina na krańcu Afryki” – spotkanie z podróżnikiem Zdzisławem Preisnerem

„Namibia – fascynująca kraina na krańcu Afryki” – spotkanie z podróżnikiem Zdzisławem Preisnerem

Muzeum Okręgowe w ToruniuMuzeum Podróżników im. Tony’ego Halika, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Zdzisławem Preisnerem, które odbędzie się 13 kwietnia br. o godz. 17.00. Tematem spotkania będzie Namibia – fascynująca kraina na krańcu Afryki.

Namibia położona jest w południowo-zachodnim krańcu kontynentu afrykańskiego, ma ponad 800 tys. km2 powierzchni, a zamieszkuje ją 2 mln mieszkańców. To jedno z najmłodszych państw kontynentu, które niepodległość uzyskało w 1990 r. Jest krajem bardzo atrakcyjnym turystycznie, wymagającym podróży o charakterze wyprawowym, samochodem z napędem na cztery koła i namiotem, najlepiej rozstawianym na jego dachu. Namibię charakteryzują przepiękne krajobrazy, ciekawa, choć skąpa endemiczna roślinność i wielkie bogactwo gatunków fauny afrykańskiej. Na południu kraju położony jest drugi co do wielkości kanion na Ziemi, Kanion Rzeki Fish. Wśród roślin najciekawsza jest welwiczia osobliwa i drzewo kołczanowe. Namibia jest jednocześnie krajem pustyń, w którym występują wszystkie jej rodzaje – kamienista, skalista, żwirowa, a przede wszystkim piaszczysta. Piękny jest również Park Narodowy Namibii – Naukluft – z wydmami gwiaździstymi, sięgającymi 300 m wysokości, o intensywnej czerwonej barwie piasków. Wybrzeże Szkieletów to obszar pustyni sięgającej do brzegów oceanu z bogactwem fauny morskiej w jego wodach. Wielką atrakcją jest możliwość poznania tradycji i zwyczajów kilku tutejszych plemion jak chociażby Damara, Himba czy Herero. Namibia to kraj przepiękny, fascynujący i pełen różnorodnych ciekawostek, godny odwiedzenia.

Wszystkich zafascynowanych podróżami, tymi dalekimi i tymi bliskimi, oraz odkrywaniem mało znanych miejsc zapraszamy na spotkania.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

_______________

Namibia – fascynująca kraina na krańcu Afryki – spotkanie ze Zdzisławem Preisnerem
Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika
Termin: 13 kwietnia, godz. 17.00

Fot. główna: Zdzisław Preisner

6 kwietnia 2023 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165203

Skip to content