Największe przeboje polskiej muzyki filmowej

Plakat Rebel Babel Film Orchestra.

Największe przeboje polskiej muzyki filmowej

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy - logoWkrótce w Bydgoszczy odbędzie się wyjątkowy koncert. Największe polskie kompozycje filmowe wykonają muzycy orkiestry Rebel Babel z Łukaszem „L.U.C.” Rostkowskim i zaproszonymi gośćmi, wśród których jest m.in. Pawbeats, Magdalena Kumorek i Renata Przemyk.

Działający od 8 lat projekt, założony przez Łukasza Rostkowskiego, zaprasza do współpracy artystów z różnych regionów świata i środowisk. Nieograniczony, innowacyjny big-band łączy przeróżne style, obraz, dźwięk i słowa w jeden pozytywny przekaz. Od początku działalności w projektach Rebel Babel wzięło udział ponad jedenaście tysięcy muzyków z dwudziestu krajów!

„Polska Muzyka Filmowa”, tak jak każdy koncert orkiestry Rebel Babel, to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie. Podczas wieczoru muzycy wykonają m.in. piosenki z filmów „Vabank” i „Akademia Pana Kleksa” czy z seriali „Czterdziestolatek”, „Stawka większa niż życie”, „Czterej pancerni i pies”.

Obecnie Rebel Babel Film Orchestra pracuje nad ścieżką dźwiękową do malarskiej adaptacji powieści „Chłopi”, łącząc siły z BreakThru Films. To studio odpowiedzialne za produkcję nominowanego do Oscara filmu „Twój Vincent”.

Muzyczne widowisko jest częścią prestiżowego projektu nieograniczonej orkiestry RBE „100 Lat Polskiej Muzyki Filmowej”. W jego ramach młodzi kompozytorzy interpretują utwory legendarnych polskich kompozytorów. RBFO prezentuje aranżacje m.in. Krzysztofa Herdzina, Łukasza „L.U.C.” Rostkowskiego, Pawbeatsa, Pawła Hulisza.

Termin i miejsce: 27.04.2023, godz. 19:00, Filharmonia Pomorska

Fot. adria-art.pl

_

24 kwietnia 2023 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165152

Skip to content