Najlepszy Młody Mówca – konkurs retoryczny

Najlepszy Młody Mówca – konkurs retoryczny

Już czwarty raz uczniowie szkół średnich zmierzą się w konkursie retorycznym. Konkurs jednak ma nową nazwę i logotyp. Nieco ociężały Ogólnopolski Konkurs Akademicki zostaje zastąpiony przez bardziej dynamiczny konkurs Najlepszy Młody Mówca.

W Konkursie mogą brać udział uczniowie wszystkich szkół średnich, którzy nie ukończyli 20 lat.

Co trzeba zrobić?
Do 31 stycznia 2021 roku trzeba na adres konkurs@akademiaretoryki.pl przesłać film z dwuminutowym przemówieniem na dowolny temat. Film nie może być montowany, nie może być dłuższy niż owe dwie minuty. Razem z filmem trzeba dostarczyć zgłoszenie i oświadczenie, które można znaleźć poniżej:

 

Spośród nadesłanych przemówień komisja konkursowa wybierze 10 najlepszych, a ich autorzy zostaną zaproszeni na uroczysty Finał, który odbędzie się 11 kwietnia 2021 w Warszawie. Tam mówcy będą mieli 5 minut na wygłoszenie przemówienia, którego temat poznają wcześniej. Finał będzie poprzedzony warsztatami, które odbędą się 10 kwietnia, również w stolicy. Dojazd i pobyt w Warszawie zostanie opłacony przez Akademię Retoryki (dotyczy to także opiekunów).

Szczegóły konkursu TUTAJ

Fot. akademiaretoryki.pl

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185675

Skip to content