Najlepsza lekcja o muzyce polskiej – konkurs dla nauczycieli muzyki

Najlepsza lekcja o muzyce polskiej – konkurs dla nauczycieli muzyki

Muzeum Fryderyka Chopina i Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zaprasza nauczycieli muzyki ze szkół ogólnokształcących do wzięcia udziału w konkursie na najlepszy audiowizualny materiał dydaktyczny o muzyce polskiej!

Rok szkolny 2019/2020 postawił przed nauczycielami nowe wyzwania. Przez kilka miesięcy wszyscy intensywnie uczyliśmy się pracy zdalnej. Nauczyciele korzystali z narzędzi cyfrowych, przygotowując dla swoich uczniów rozmaite materiały dydaktyczne i prowadząc lekcje za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Zachęcamy, żeby zdobyte w ten sposób doświadczenia wykorzystać w konkursie na najlepszy audiowizualny materiał dydaktyczny poświęcony polskiej muzyce należącej do repertuaru klasycznego.

Jak wziąć udział w konkursie?

Należy napisać scenariusz i zrealizować go, nagrywając lekcję. Nagrania o długości od 20 do 25 min. wraz ze scenariuszami i formularzami zgłoszeniowymi należy nadsyłać do dnia 30 października 2020 r. na adres edukacja@nifc.pl .

Do nadsyłania prac konkursowych polecamy korzystanie ze strony wetransfer.com. Można także skorzystać z nagrania, które już zrealizowano, jeśli powstało ono w tym roku.

Uwaga: na nagraniach nie mogą być widoczni uczniowie!

Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach:
1. najlepsza lekcja dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej;
2. najlepsza lekcja dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej.

Do wygrania atrakcyjne nagrody sponsorowane przez firmę Yamaha: sprzęt grający dla nauczyciela i pianino dla szkoły!

Formularz zgłoszeniowy, regulamin Konkursu oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://muzeum.nifc.pl/pl/muzeum/aktualnosci/1277

 

Pliki do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy
Regulamin Konkursu
Szczegółowe informacje

 

Źródło: muzeum.nifc.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7118321